Lezkyně s úsměvem – Mélissa Le Nevé + VIDEO

Lezkyně s úsměvem – Mélissa Le Nevé + VIDEO

Francouzská lezkyně a boulderistka Mélissa „Mémél“ Le Nevé (24) patří mezi málo žen, kterým úsměv na tváři zůstane i při nejsložitějších a nejvyčerpávajících situacích na skalách i v životě.

Vycházející rockSTAR

adidasNěkdo leze celý život bez valnějších výsledků (pokud o ně samozřejmě stojí a nelze jenom pro zábavu…), jinému to jde skoro samo. I to je případ sympatické mladé Méliisy Le Nevé (24) s přezdívkou „Mémél“, která leze sice na jednu stranu zdánlivě poctivých 10 let, nicméně se za tu dobu probojovala mezi naprostou elitu – do francouzské reprezentace, ale i do týmu adidas Rockstars, který podporuje nejlepší a nejperspektivnější lezkyně a lezce světa.

Méllisa, narozená v Lyonu, nedaleko královských Alp, neustále jako malá lezla po stromech a trávila spoustu času v přírodě. Ve svých 10 letech se přestěhovala do Bordeaux, města na placce, daleko od hor. Ačkoli se zdálo, že toto město bylo pro hledání sportu, u kterého by chtěla zůstat a věnovat se mu naplno, dost omezené, nakonec přece jenom našla při sportování a aktivních činnostech menší tělocvičnu a lezeckou stěnu, kterou si rychle oblíbila, a od té doby se lezení věnuje neustále. Momentálně pobývá (pokud není na cestách) v oblasti Aix-en-Provence, kterou si nemůže vynachválit!

Záhy objevila, že bouldering a skalní lezení není jenom o fyzické kondici, ale především o psychické připravenosti a výbavě. To jí však na tomto sportu přitahovalo nejvíce – být silným člověkem ve všech ohledech. Na své konto si připsala po těžkých přípravách a trénincích (systematicky 6 měsíců v roce pracuje na svém zlepšení – od vytrvalosti, síly po zcela zdravou stravu…) bouldery obtížnosti 8a+, 8a stylem flash a 8b+/c obtížnou lezeckou cestu.

Některé možná překvapí, že tato vrcholová sportovkyně má i jiné zájmy – především ráda fotografuje, lyžuje nebo poznává cizí země, kulturu a život lidí.

Základem jejího úspěšného života je určitě motto, které vyznává – dělejte naplno to, co vás baví, a užívejte si to!

Výsledky především a oblíbené Rocklands

Abychom jenom nemluvili na prázdno, ale podložili chválu konkrétními výsledky, můžeme Mélissu obdivovat při umístění na těchto příčkách v poslední krátké době:

  • 3. místo na Boulder World Cup v Miláně – 2011
  • 5. místo na European Championship – 2010
  • 3. místo na Boulder World Cup v Eindhovenu – 2010
  • 7. místo při celkovém hodnocení světového žebříčku – 2010

Mezi její oblíbenou lokalitu patří (a to po právu) jihoafrická oblast Rocklands, která nabízí mimořádný počet obtížných boulderů i lezeckých cest, a proto se zde vydává během zimních měsíců, aby zúročila či podpořila svůj tvrdý trénink. Z jednoho takového jejího pobytu vzniklo i skvělé video plné krásných záběrů, vertikálních výkonů a komentářů!

Přeje Mémél hodně zdaru a úspěchů v dalším počínání!

Pokud si chcete s lezkyní přečíst rozhovor, můžete kliknout na stránky jejího sponzora přímo sem.
Mélissa Le Nevé je sponzorována firmou adidas.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: