HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Lezecký ráj sežehl oheň!

Lezecký ráj sežehl oheň!

V Jihoafrické republice zažívali lidé a zvířata krušné chvíle. Mekka boulderového lezení, pohoří Caderberg, zachvátila série rozsáhlých požárů, které ještě na dlouho znemožní lezcům řešit boulderové problémy v této oblasti.

Od poloviny ledna měla série bouří za následek vznícení mnoha porostů kvůli zásahu bleskem. Požáry postihly obrovskou část pohoří Caderberg, které leží na severozápadě Jihoafrické republiky.

Rozloha oblasti je kolem 700 kilometrů čtverečných. Oheň zasáhl více než dvě třetiny tohoto území. Oblast Caderberg je pojmenována podle místního druhu cedru (Widdringtonia cedarbergensis), u něhož ochranáři bohužel zaznamenali velké škody.

Kromě zvířat, vegetace a budov si požáry vynutily také ztrátu lidského živvota.

Na jižní polokouli je momentálně ve většině boulderingových oblastí sezóna v plném proudu. V Jihoafrické republice však teprve vyhlíží začátek.

Teď to snad bude jen lepší!

Požáry už se podařilo dostat pod kontrolu. Turistický úřad pro tuto oblast oznámil, že lezení v této sezóně se ještě rozběhne, i když se značným zpožděním.

Na kvalitu lezení by to však nemělo mít výraznější vliv. Některé oblasti sice budou letos trvale uzavřeny, ale pokud budou lezci respektovat vymezené oblasti pro lezení, tak už v příštím roce bude vše jako dřív (co se týče lezení).

Do pohoří Caderberg jezdí každým rokem tisíce lezců, kteří mohou zkoušet štěstí na více než 1500 boulderingových cestách.

S využitím climbing.com

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: