Lezecké kolekce Simond: Vybavení na skálu i na stěnu

Lezecké kolekce Simond: Vybavení na skálu i na stěnu

Značka Simond se pyšní více než stopadesátiletou tradicí a nabízí alpinistické a lezecké vybavení pro každého. V nabídce řetězce Decathlon najdeme lezecké kolekce Klimb, Vertika a Edge, které vybaví lezce komplet na stěnu i na skály.

Jako u všech sportů, i u lezení myslí Decathlon na lezce všech úrovní – od úplných začátečníků, kteří hledají optimální poměr pohodlí a cenové dostupnosti, až po zkušené lezce, kterým záleží především na kvalitě, odolnosti a dlouhé životnosti. Na skály i na umělou stěnu se v Decathlonu oblékne každý od hlavy až k patě.

Klimb: pro lezecké začátky

První lezení na zkoušku tě nadchlo a chceš se do něj pustit pravidelně? Do začátku budeš potřebovat vybavení, které poskytne dostatečný komfort a odpovídající technické vlastnosti, ale zároveň je cenově dostupné. Pro začínající a mírně pokročilé lezce je určená lezecká kolekce Simond Klimb, pro úplné začátečníky slouží zejména pár modelů v podkolekci First Klimb.

Lezečky Simond Klimb
Hledáte pohodlné a skvěle přilnavé lezečky? Vyzkoušejte tyto lezečky vybavené podešví XS grip od Vibram.
Horolezecké lano Simond Klimb 10 mm x 60/70m
Odolné lano (10 mm) pro snadné jištění. Testováno samotnými lezci.
Indoor lano Simond Klimb 10 mm x 25/35/45m
Díky 10mm průměru se při jištění dobře uchopí. Technologie splétaného jádra a odolný oplet umožňují lanu zůstat poddajné i při dlouhodobém a intenzivním používání.
Sedák Simond Klimb
Již toto léto se objeví horká novinka: zcela nový univerzální sedák KLIMB v trendy barvách tzv. nového urban stylu.

Vertika: vstříc vertikálám

Hledáš nové výzvy? Chceš v lezení posouvat své schopnosti? V kolekci Vertika najdeš vybavení s ideálním poměrem komfortu, výkonu a ceny, které tě nasměruje vstříc stále náročnějším vertikálám. Třeba technicky propracovaný, ale pohodlný sedák, lezečky, ale také stylový batoh nebo trička z biobavlny, které se hodí nejen pod stěnu, ale i do města na běžné nošení.

Dámský a pánský horolezecký úvazek Simond Vertika
Technický úvazek pro pohodlné lezení po prudkých stěnách, skalách nebo při alpinismu.
Horolezecké lano Simond Vertika 9,5 mm x 70 m
Průměr lana (9,5 mm) a specifické splétání opletu jsou zárukou jedinečného prokluzu, nízké hmotnosti a dlouhodobé poddajnosti lana. 
Dámské a pánské lezečky Simond Vertika Soft
Lezečky ideální na technické zdokonalování především na umělé stěně.
Dámské a pánské lezečky Simond Vertika
Tyto lezečky vám umožní dobře cítit stupy, troufnout si na nejtechničtější pohyby a zároveň jsou tolerantní k případným chybám.
Lezecký batoh Simond Vertika Indoor 23 l
Chcete zároveň přenášet notebook, lezečky, magnézium i svačinu? Tento batoh je ideálním řešením! Navíc díky jeho skladnosti, vodoodpudivosti a noční viditelnosti ho můžete využít i při jízdě na kole.
Kolekce oblečení (nejen) na lezení Simond Vertika
Pohodlné a stylové kousky oblečení, které poskytují maximální volnost pohybu při lezení, jsou uzpůsobené pro nošení úvazku a odolají oděru o skálu i stěnu.

Edge: až na hranu svých možností

Na skalách jsi jako doma? Zkušení lezci vyžadují kvalitní vybavení, na které je spoleh. Vybavení prvotřídních technických vlastností – odolné, lehké, které poskytuje přesnost a citlivost. Komfort už nehraje prim, ale je vítaným bonusem. Tuto lezeckou kolekci Decathlonu čeká zásadní proměna, a tak se v průběhu roku můžeme těšit na inovovanou technickou řadu oblečení nebo nové lezečky Edge vyvinuté ve spolupráci s francouzským lezcem Mickaëlem Mawemem, které se stanou vlajkovou lodí značky Simond.

Horolezecký úvazek Simond Edge
Funkční, lehký a pohodlný úvazek je určen na lezení. Maximálně pohodlný při odsednutí i při tažení cesty. Technologie Comfort Frame zajišťuje nízkou hmotnost a rovnoměrné rozložení hmotnosti.
Horolezecká helma Simond Edge
Přilba Edge poskytuje kompromis mezi odolností a nízkou hmotností. Přilbu lze dokonale přizpůsobit obvodu hlavy, je tak perfektním společníkem na lezení po skalách. Skvěle odvětraná, díky čemuž ji s sebou můžete vzít na letní výstupy.
Dámské a pánské nástupovky Simond Edge
Univerzální boty, ve kterých pohodlně dojdete až pod skálu či slezete přístupnější cesty (4+/5) bez nutnosti nasazovat lezečky. Pohodlná chůze díky tlumení v patě z EVA, Climbing Zone Vibram® ve špičce pro lepší přilnavost a dlouhé šněrování pro přesné utažení.
Oblečení na lezení Simond Edge
Kolekce oblečení určeného na intenzivní lezení poskytuje volnost pohybu a zároveň odolnost, je lehké a má propracované detaily, které oceníš na skále i na stěně.
Lezečky Edge
Tým Simond tuto lezeckou botu vyvíjel spolu s Bassou a Mickaelem Mawemem. Lezečky Edge jsou vrcholem letošní kolekce a těšit se na ni mohou všichni nadšenci do boulderingu a sportovního lezení. Uvedení na trh v létě 2024.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: