HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Lezec obviněn z vraždy svého učitele

Lezec obviněn z vraždy svého učitele

V lezecké oblasti Carderock Park, která se nachází na východě USA, se v polovině ledna událo neštěstí, které se hodí spíše do filmu než do světa lezení. Jednatřicetiletý David DiPaolo byl obviněn z vraždy místní lezecké legendy Geoffa Farrara (69).

Vše se mělo udát na přelomu prosince a ledna. DiPaolo se vydal lézt s dalšími třemi lezci, mezi kterými byl také Farrar. Rozdělili se na dvě dvojice. První dvojice lezců zajistila cestu a poté začala slaňovat. Když se dostali dostatečně nízko, viděli DiPaola utíkat pryč. Volali na něj, protože nechápali, co se děje, ale DiPaolo bez povšimnutí utíkal dál.

Když se dostali k úpatí skály našli tam ležícího Geoffa Farrara s velkým množstvím krve okolo, které pocházelo z jeho hlavy. Záchranná helikoptéra převezla kriticky zraněného Farrara do nemocnice, kde bohužel ještě ten den podlehl vážným zraněním hlavy.

Lezení v Carderocku

DiPaolo stačil po útoku nastoupit do své dodávky a ujet

Byl dopaden o jedenáct dní později nedaleko New Yorku. U výslechu tvrdil, že v zápalu hádky ho začal Farrar dusit, při tom DiPaolo ztrácel vědomí a sáhnul po kladivu, kterým se snažil zachránit. Pokud vás vývoj této nešťastné události dále zajímá, doporučuji sledovat zahraniční média.

Oblast Carderock je velmi významná pro lezce ze středoatlantických států (východ USA) a Geoff Farrar zde byl přezdívaný jako „Carderocký Geoff“. Tuhle přezdívku si vysloužil svým téměř neustálým pobytem v oblasti a lezením obtížných spár.

Jiný místní významný lezec Charles Fleischman řekl: „Farrar byl více než dvacet let DiPaolovým učitelem, co se lezení týče. To je důvodem, proč tohle neštěstí vůbec nechápeme. Mnohem více než lezecká tragédie je to ta lidská“.

S využitím climbing.com

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: