Léto pod stanem. Ultralehký, kempingový nebo bavlněný stan Nordisk?

Léto pod stanem. Ultralehký, kempingový nebo bavlněný stan Nordisk?

Dánská firma Nordisk patří s víc než stoletou tradicí ke špičkám v oboru. V její produkci najdeme sofistikovanou kolekci stanů, včetně těch ultralight, kempingových nebo bavlněných, která by určitě neměla ujít vaší pozornosti.

Ultralehké stany

V posledním desetiletí se Nordisk intenzivně věnuje vývoji ultralehkých stanů. Napomáhá tomu jak synergie s vývojem tkanin pro firmu Yeti, tak i těsná spolupráce s japonským textilním gigantem Toray. To umožňuje zkonstruovat stany, které posouvají rekordy. Před pár lety tvořily světovou špičku stany Nordisk Telemark (770 g), dnes je nejlehčím stanem na světě Nordisk Lofoten, u kterého se hmotnost dvouplášťového stanu pro jednu osobu povedlo stlačit na 490 g. Tunelová konstrukce, typická pro stany Nordisk, poskytuje nejlepší poměr obytného prostoru k hmotnosti. Minimalizace prostoru vyžaduje také promyšlenou regulaci ventilace, aby se potlačila kondenzace vlhkosti.

Kempingové stany

Veškeré zkušenosti z konstrukce ultralehkých stanů se promítají i do výroby stanů pro běžné táboření. Na stanech Nordisk zaujmou nejen promyšlené konstrukční detaily, ale i prostorné ložnice. Ukázkou je modulární turistický stan Nordisk Rago, který jednoduše změníte z kempingového stanu pro dva na prostorný rodinný stan pro čtyři s velkou předsíní.

Bavlněné stany Legacy

Zcela osobitou kategorií jsou luxusní, a přitom cenově dostupné plátěné bavlněné stany Legacy, jak rodinné, tak i obytné pro větší skupinu osob. Výhodou bavlněné celtoviny oproti syntetickým materiálům je vysoký komfort při vyšších teplotách. Většina stanů se dá dovybavit bavlněnými vnitřními ložnicemi, které poskytují větší soukromí. V poslední době roste i obliba bavlněných stanů jako zahradního bydlení pro letní měsíce.

Nordisk

Nordisk

Dánská firma byla založena v roce 1901 jako výrobce péřových produktů pro domácnost s názvem Nordisk Feather. V roce 1967 vznikla její outdoorová sekce Nordisk Freizeit.

Od roku 1991 se datuje výrazná profilace na hi-tech outdoorové produkty a změna názvu na Nordisk.

V té době také došlo ke spojení s německou firmou Yeti, specializovanou na ultralehké péřové vybavení.

PROSPORTSHOP.CZ

Propsortshop

Kompletní nabídku stanů Nordisk najdete na www.prosportshop.cz. Při výběru vám pomůžou česká videa s návody ke stavbě i s představením nejdůležitějších vlastností a podrobnými technickými popisy s půdorysy.

Jak postupovat při výběru stanu, najdete na www.prosport.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: