Letecky do hor Jižní Ameriky: za dechberoucími krásami And

Letecky do hor Jižní Ameriky: za dechberoucími krásami And

Kde najdete řadu šestitisícových vrcholů? Který z kontinentů následuje co do nejvyšších hor Asii? Pokud hádáte Jižní Ameriku, máte pravdu. Nekonečný hřeben And, vyhaslé sopky, lesy Yungas a ohromné řeky.

Kdo se rozhodne pro cestu do Jižní Ameriky, může být v klidu. Téměř celá je pro nás bezvízová. Cestu si můžete v klidu naplánovat, nemusíte se stresovat vízy. Možná vás překvapí cena letenky, ale s tím je třeba počítat. Zkuste najít levnou letenku a hurá na cestu. Nezapomeňte ani na cestovní pojištění.

Nejdelší pevninské pohoří na Zemi

Andy. Táhnou se po celém západním pobřeží kontinentu od Venezuely podél pobřeží Tichého oceánu až k jižnímu cípu Patagonie.

Aconcagua

Nejvyšší vrchol And je Aconcagua, 6 959 metrů vysoká hora, která je nejvyšší horou Jižní Ameriky a nejvyšší horou mimo Asii. Nachází se na hranicích Argentiny a Chile. Nejnižší bod najdete nedaleko města Santa Cruz – Laguna del Carbon, která je 105 metrů pod hladinou světového oceánu. Jižním bodem kontinentu pak je mys Horn.

Po celá století byla Aconcagua považována za nejvyšší horu světa. Kdo na ní chce vystoupat, měl by včas začít trénovat svou fyzičku.

Huascarán Sur v Peru

Nejvyšší hora Peru je součástí pohoří Cordillera Blanca. Tyčí se do výšky 6768 metrů nad mořem nad údolím řeky rio Santa. Nejlepší období pro návštěvu peruánských hor je duben až listopad. Okolí Huascaránu je vyhlášeno Národním parkem Huascarán. Ten je od roku 1985 na seznamu světového přírodního dědictví UNESCO.

Nejvyšší hora Bolívie – Nevada Sajama

Nalézá se v jihozápadní části země a sahá do výšky 6542 metrů. Má pravidelný kuželovitý tvar s výrazným ledovcem na vrcholua je oblíbeným cílem turistů. Kolem ní se rozprostírá park, díky němuž je dobře dostupná a schůdná.

Nejkrásnější sopka světa – Parinacota

Sopka s bílou čepicí na hranicích Chile a Bolívie, na břehu jezera Chungará. Snazší cesta pro výšlap je z bolivijské strany, z té chilské je ale hezčí výhled. Spolu se vedle stojící sopkou Pomerape (6 282 m.n.m.) se jim řiká Payachata, neboli „dvě hory“.

Alpamayo

5947 metrů vysoká hora v peruánských Andách je právem označovaná za nejkrásnější horu světa. Tato ledovcová pyramida má tvar jehlanu se šedesátistupňovým sklonem stěn. Alpamayo v překladu znamená Kalná voda.

Jak sehnat výhodnou letenku do Jižní Ameriky?

Hledejte ideálně mezi zeměmi s čilým obchodním i cestovní ruchem. Víc lidí rovná se víc letů. A to zvyšuje šanci sehnat levnější letenku.

Vydejte se na cestu napříč kontinentem Jižní Ameriky a objevte ta nejzajímavější zákoutí Argentiny, Brazílie a Peru. Čekají vás nezapomenutelné chvíle a jedinečné kulturní zážitky.


Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: