Lehkost za každou cenu?

Lehkost za každou cenu?

Trend lehkého vybavení začal před několika lety a od té chvíle nás výrobci zásobují dalšími a dalšími novinkami s omračujícími hodnotami stále lehčích a lehčích výrobků. Se snižováním hmotnosti jde ale v ruku v ruce i snižování mechanických vlastností použitých materiálů, což má dopad na spolehlivost a celkovou životnost. Druhý z článků o trendu lehkého vybavení.

Dvouapůlvrstvá bunda –
6 let používání, prodřený zátěr

Dvouapůlvrstvá bunda –
6 let používání, prodřený zátěr

Třívrstvá bunda – 10 let používání,
poškozená krycí síťka, švy i materiál drží

Třívrstvá bunda – 10 let používání,
poškozená krycí síťka, švy i materiál drží

© Svět outdooru, text vyšel v ročence Malý Průvodce světem outdooru 2011, text i foto Jan Hotmar

Placené odkazy k tomuto článku:
Zde může být váš odkaz!Napište nám.

Zkušenosti čtenářů

Daniel

Myslím, že nejzásadnější je přávě onen poslední odstavec. Většina (neříkám každý) má tendenci po 2-4 letech bundu vyměnit, nehledě na to, kolik sezón by ještě v pohodě odsloužila.

Zdeněk Hübst

Nepropro bunba mi slouží tak 8 rokem (Highpoint), softshellka (Tilak) 6 rokem každodenního nošení (kromě léta) – už to na ní začíná bejt vidět hlavně na rukávech (rozdrbaný od hodinek a popruhů od batohu), ale minimálně rok ještě vydrží:-)

Daniel

a já to mám Zdeňku podobně 🙂

VEPA

Výrobci nemají zájem o velkou trvanlivost výrobků, hlavně aby vydržely zákonou lhůtu garance a pak si zákazníku kup nový výrobek .
Jaký chcete modní trend u kalhot nebo u funkční bundy? Příroda není přehlídkové molo, zde se hodnotí jen a jen funkčnost a trvanlivost.

Zdeněk Hübst

Tak s tim, že outdoorový věci neprodělávaj nějaký modní trendy nesouhlasim. Stačí sledovat nabídky…chceš říct, že bunda před 10 lety vypadá stejně jako bunda loňská?

Miloš

Se domnívám, že VEPA nechtěl říci, že u těchto výrobků neexistuje móda, ale že má u nich o hodně menší důležitost než funkčnost.
Já se také počítám k lidem, kteří ocení odolnost a trvanlivost výrobků. Efektivnost musí mít navrch před efektností. A v řadě případů se mi mnohem tak mnohem víc líbí vzhled např. bund a batohů, které se dělaly před cca 8-10 lety

Zdeněk Hübst

Což o to, s tim souhlasim. Ale spousta lidí (ke kterejm se nepočítám), potřebuje i tu módnost, libivý barvičky a další věci.

Zdeněk Hübst

Ach, nezdařilo se mi to napsat najednou… Chtěl jsem říct, že pro spoustu lidí může bejt módnost rovnocenná s funkčností. Ba i důležitější.

Snížák

No prece bys nesel do lesa v necem vosklivym 🙂

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: