Ledový Vír

Ledový Vír

O proběhlých akcích nepíšeme příliš často, ale tentokrát nám to nedalo. Jak jsme psali v poznámce v Krátce, o víkendu proběhl na ledové stěně ve Víru testovací den, kde bylo možné si vyzkoušet cepíny, mačky, sedáky, lana a další vybavení…

O proběhlých akcích nepíšeme příliš často, ale tentokrát nám to nedalo. Jak jsme psali v poznámce v Krátce, o víkendu proběhl na ledové stěně ve Víru testovací den, při kterém bylo možné si vyzkoušet cepíny, mačky, sedáky, lana a další vybavení od firem Grivel, Raveltik, Singing Rock a Tendon.

Že firmy pořádají veřejnou prezentaci, není nic neobvyklého. Ocenění si ale zaslouží metodický přístup k daným aktivitám. Nebylo to tedy tentokrát jen o samotném testování vybavení a klování zbraněmi do ledu, ale byl kladen důraz na všeobecnou bezpečnost při lezení v ledu. Radek „Zoban“ Lienerth zde vedl několik workshopů, kde předával své zkušenosti. Zopakování metodiky a tedy pravidel bezpečnosti, postupu, správné volby štandu a umístění jištění, včetně nácviku různých technik, rozhodně nebylo na škodu nejen pro začátečníky ale i pro pokročilé.

V příjemné atmosféře byly pro pobavení a uspokojení ambicí připraveny i dvě soutěže o hodnotné ceny. První ve vrtání abalakovových hodin v ledu a druhou byl Handicap Climb, což bylo lezení s jedním cepínem. Celé setkání se neslo v pohodovém duchu, a pokud těmto aktivitám fandíte, zvažte návštěvu v ledovém areálu ve Víru. Současné podmínky jsou velmi dobré. Takovéto testovací dny si nenechte ujít, přinášejí možnost vyzkoušet si na vlastní ruce a nohy vybavení, které tak poznáte docela jinak, než při ošahávání v obchodě. Ostatně hned tento víkend 18.2. je zde další akce, tentokrát s vybavením Petzl a ve stejné lokalitě pak o týden později i mistrovství ČR v ledovém lezení na rychlost Ice Run.

© Svět outdooru, únor 2012, text i foto Jan Hotmar

Placené odkazy k tomuto článku:
Zde může být váš odkaz! Napište nám.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: