Květena a jezera Ticina – poklady „italského“ Švýcarska

Květena a jezera Ticina – poklady „italského“ Švýcarska

Ticino spojuje to nejlepší ze Švýcarska s tím nejlepším z Itálie. Je tam tepleji a žije se tam pomaleji. Slunný kanton je od zbytku Švýcarska odříznutá štíty hor a právě proto stojí za návštěvu. Rostou zde palmy, agáve a kaštany, vzduch voní jasmínem a vše se tady zdá tak nějak snadné.

Dlouhé roky bylo Ticiono doslova odstřihnuto od zbytku země. Zachránila jej až železnice, která je do současné doby hlavní spojnicí mezi ním a Švýcarskem. Gotthardská dráha, stoupající z nížin kolem Curychu k patnáctikilo­metrovému horskému tunelu vykutanému výš než 1100 m nad mořem a pak padající zase zpět do údolí Ticina patří k nejkrásnějším na světě.

Prohlédněte si další fotografie k článku…

Při návštěvě Ticina si skutečně budete připadat jako v jiném světě. Okolní květiny vás přenesou ke Středozemnímu moři. Palmy na riviéru. A Kopečky kolem Locarna do Brazílie. Ne nadarmo se mu říká Švýcarské Rio de Janeiro. Není tak vůbec od věci, vydat se do Ticina v létě na dovolenou a úžit si trochu těch vodních radovánek na jezerech Lago Maggiore a Lago di Lugano. A nechat se hýčkat místní přímořskou atmosférou.

Přímořská letoviska bez moře

Města na březích jezera Maggiore jako Ascona nebo Brissago jsou proslulá středomořským klimatem, daří se tu olivovníkům a fíkovníkům, ale i mexické agáve. Na jezeru si také můžete užít veškeré vodní sporty, které vás napadnou.

Dalším zajímavým městem je Gambarogno na břehu jezera Locarno. Najdete tu krásnou jezerní promenádu, kaštanové háje, kamélie a magnólie i známou Riviera del Gambarogno.

V místních botanických zahradách, můžete obdivovat další tropické rostliny, které byste čekaly spíše o pár rovnoběžek níže. V zahraně roste na 950 druhů kamélií, 350 druhů magnólií, azalky, pivoňky a rododendrony, roztroušené břečťany, borovice a další vzácné evropské i exotické rostliny.

Švýcarsko přirozeněPříroda Švýcarska – vodopády, ledovce, bílé štíty, zelené louky, soutěsky.

Švýcarsko nabízí největší rozmanitost na relativně malé ploše. Poznejte 35 nejkrásnějších přírodních úkazů, které můžete najít přehledně na mapě. Pro další, převážně praktické informace (ubytování, možnost dopravy, speciální akce apod.) navštivte stránku pro milovníky Švýcarska: MojeSvycarsko.com.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: