Kvalitní pojištění je na hory nutnost. Jaké cestovní pojištění zvolit?

Kvalitní pojištění je na hory nutnost. Jaké cestovní pojištění zvolit?

České i zahraniční hory lákají k návštěvě. Čistá příroda a vysokohorská turistika v létě, zasněžené kopce a nekonečné sjezdovky v zimě. Myslete nejen na tu krásu, ale taky na svoje zdraví. Pořádné pojištění je nutnost.

Hory totiž jsou také místem častých úrazů, které se mohou pěkně prodražit. Zásah horské služby vás může stát i statisíce. Většina lidí si myslí, že v létě jim žádné nebezpečí na horách nehrozí. Statistiky ale mluví za vše.

Lékaři na horách se pravidelně setkávají s úrazy vzniklými při (cyklo)turistice, cyklokrosu, lezení a dalších letních radovánkách. Cestovní pojištění na hory si můžete sjednat po celý rok. Hory skrývají nebezpečí v zimě i v létě.

Jaké cestovní pojištění zvolit?

Kdo cestuje do zahraničí jednou až dvakrát ročně, postačí mu krátkodobé pojištění. Pokud ale cestujete pravidelně, sjednejte si raději celoroční pojištění pro opakované pobyty.

Zdravotní péče je v zahraničí poměrně drahá. Před cestou si srovnejte nabídky pojištění a vyberte si to pravé. Uhradí za vás náklady na případné ošetření, hospitalizaci, operaci, nákup léků i převoz domů.

Krátkodobé cestovní pojištění

Kdo cestuje za hranice na pár dní či týdnů jednou až dvakrát za rok, krátkodobé pojištění je pro něj to pravé. Bude vám krát záda pro případ úrazu, nemoci i ztráty zavazadel.

Celoroční pojištění na cesty

Pojištěni budete po celý rok, jedinou podmínkou je, že žádný ze zahraničních pobytů nesmí být delší než 3 měsíce. Sjednat si ho můžete on-line, vůbec nemusíte na pobočku. Cestovat můžete za prací, na hory i za sluníčkem.

Celoroční dlouhodobé pojištění

Můžete si ho sjednat i pro cesty do zahraničí delší než jeden rok. Vyplatí se i při opakovaných cestách do zahraničí delších než 90 dní. Je jedno, zda tam jedete studovat nebo za prací. Jaké jsou jeho výhody?

  • Stojí méně, než když si budete platit pojištění na každou cestu zvlášť.
  • Ušetříte čas, který byste nad pojištěním pokaždé strávili.
  • Platí 365 dnů, pak zaniká.

Na co si dát při sjednání pojištění pozor?

Stejně jako u jiných pojistek na rozsah, pojistné limity, spoluúčast, podmínky smlouvy i lokalitu, kde platí. Pozorně si prostudujte a porovnejte nabídky.

Základem každé pojistky jsou asistenční služby a pojištění léčebných výloh, které kryje:

  • Ošetření
  • Hospitalizaci
  • Převoz domů

Kromě toho si můžete k základnímu balíčku přiobjednat doplňkové připojištění:

  • Úrazovou pojistku
  • Pojištění odpovědnosti
  • Pojištění zavazadel
  • Pojištění pro případ zpoždění letu.

Čím větší balíček si sjednáte, tím víc také zaplatíte. Zvažte tedy, co pro svou cestu potřebujete. Stejně to je i s pojistnými limity. I u nich platí přímá úměra pro růst ceny.

Na co si ale dejte obzvlášť pozor, je cílová destinace. Snadno se totiž může stát, že vámi zvolená pojistka ve vaší cílové zemi nebude platit.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: