HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Krušnohorských 79 kilometrů druhého dílu Horské výzvy je za námi

Krušnohorských 79 kilometrů druhého dílu Horské výzvy je za námi

Druhým dílem pokračoval o víkendu v Krušných Horách seriál horských maratonů dvojic Rock Point – Horská výzva, jehož je Pohora.cz partnerem. Na trať v délce 79 kilometrů vyrazilo celkem 104 týmů, vítězná dvojice Jakub Řídel, Martin Stárek ji zvládla za méně než devět hodin.

„Vzdálenost 79 kilometrů byla extrémní a závodníkům dala skutečně zabrat. Hned po startu vyběhli na nejvyšší vrchol Klínovec (1244 m n.m.) a tvrdé bylo i prudké stoupání za třetí občerstvovací stanicí v Jáchymově. Závodníci překonávali převýšení 2000 metrů a šli či běželi po šotolinových a asfaltových cestách,“ prozradil za pořádající Top Race Agency Radovan Kupčík.

Startovalo se v pátek těsně před půlnocí ve skiareálu Klínovec a závodníkům v tu chvíli svítily nad hlavou hvězdy z jasného nebe. Kromě mlhy v nejvyšší částech jim bylo počasí nakloněno. „Závod nedokončilo jen asi patnáct týmů a pro ty jsme měli připravený svoz z trati. Krušné Hory má na tyto závody dobré podmínky a terén, byly tam i prudké sešupy a výběhy, jen musíme příště odstranit nějaké chyby při značení. Při takovém závodě se ale vždy trochu bloudí,“ dodal Kupčík.

Nejrychlejší v cíli byla dvojice Jakub Řídel, Martin Stárek z Prahy, která tak vylepšila stříbrnou pozici z prvního dílu v Jeseníkách a celkově vede. Druzí Lukáš Vrobel s Miroslavem Vroblem ztráceli 33 minut, třetí SK Valašského Království pak hodinu a třináct minut. Mezi ženami zopakovaly vítězství z Jeseníků Patrícia Gánovská s Boženou Kováčovou. V mixech byli první Veronika Jerglíková s Jaromírem Wojtylou a po druhém místu v prvním závodě jsou také blízko celkovému vítězství. Potvrdit ho mohou při velkém finále, které se uskuteční 10. srpna v Krkonoších.

Muži: 1. TERC (Jakub Řídel, Martin Stárek) 8:54:43, 2. Vroblici (Lukáš Vrobel, Miroslav Vrobel) +33:18, 3. SK Valašského království (Rostislav Filipec, Jan Zemaník) + 1:13:04, 4. Sanasport (Ondřej Pavelka, Zdeněk Štěpánek) +1:16:21, 5. SKVK-Komax (Jaroslav Maixner, Tomáš Polášek) +1:23:56.

Ženy: 1. Run Forrest Run (Patrícia Gánovská, Božena Kováčová) 10:33:16, 2. Potkaly se na Slapech (Petra Bielinová, Eliška Čerňavská) +3:31:02, 3. HEJ HEJ (Iva Hejkrlíková, Věra Hejkrlíková) +5:25:55.

Mix: 1. Závisláci (Veronika Jegrlíková, Jaromír Wojtyla) 10:52:58, 2. Loko Mix (Pavlína Procházková, Vláďa Mezlík) +3:11, 3. Medvěd z lesa a srnka z louky (Petra Havlová, David Belej) +20:15.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: