Krušné hory: lyžařská sezóna končí, ta turistická začíná

Krušné hory: lyžařská sezóna končí, ta turistická začíná

Pro milovníky lyžování jsou to špatné zprávy, turistům naopak začíná sezóna. Pokud provozujete obě tyto aktivity, tak jen vyměníte lyžáky za pohorky a nic se pro vás nemění.

Lyžování na Klínovci

Klínovec je největší lyžařské středisko Krušných hor. Jeho přepravní kapacita je více než 8000 osob za hodinu. Nachází se zde dvanáct kilometrů sjezdovek, což je na alpské poměry nízké číslo, ale v rámci ČR patří k těm větším.  V těsné blízkosti se nachází další lyžařské středisko, a to německý Oberwiesenthal. Před letošní sezónou (2011/2012) prošel areál rozsáhlou modernizací, která umožňuje propojení obou středisek prostřednictvím permanentek.

Přečtěte si další informace o středisku Klínovec a Oberwiesenthal.

Jak to tam vypadá letos?

Podle posledních zpráv by se na Klínovci mělo lyžovat aspoň do Velikonoc (pondělí, 9.4.). Aby ne, když je tam ještě 50-110 cm sněhu. Přes pracovní týden budou vleky jezdit se slevou 20 %.

A teď už k mojí milované turistice

Krušné hory leží na severozápadě naší země. S rozlohou 1600 km² jsou stejně velké jako Šumava (rozloha na české straně). Právě zmiňovaný Klínovec je s výškou 1244 metrů jejich nejvyšším vrcholem.

1244 metrů vysoký kopec to není vše, co tato lokalita turistům nabízí. Mám pro vás návrh na pěkný výlet se „startem“ v nejvýše položeném městě České republiky, kterým je Boží Dar (1020 m). Už městečko samo o sobě stojí za prohlídku.

Odtud vyrazíte po červené (cca 2,5 km) k vrcholu Špičák (1115 m). Dále přes červenou, žlutou a modrou (cca 7 km) na další vrch Plešivec (1028 m), na kterém je 19 metrů vysoká rozhledna. Odtud máte Krušné hory a okolí jako na dlani, včetně Klínovce a Karlových Varů.

To však ještě nemusí být konec vašeho turistického snažení. Pokud se vydáte dále po modré (cca 6 km) dorazíte na další vrchol Vlčinec (973 m). Z něj sejdete po modré a později zelené značce (cca 2 – 3 km) do některé z přilehlých vesniček (Merklín, Hroznětín, Fajtov).

V nich můžete nasednout na bus a vypravit se třeba do lázeňského města Jáchymov, ve kterém se kdysi těžilo stříbro. Nedaleko jsou známé uranové doly (dnes už uzavřené), ve kterých pracovali zejména političtí vězni.

Trasu můžete v mírně pozměněné formě absolvovat také na kole a autobus můžete vynechat.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: