Krkonošský survival proběhne v sobotu 20. března, přípravy v plném proudu

Krkonošský survival proběhne v sobotu 20. března, přípravy v plném proudu

Blíží se 20. březen, tedy termín, kdy startuje první letošní velký survival konaný na území ČR – Krkonošský survival. Během dvacetihodinového závodu si tříčlenné týmy užijí jak jaro v údolích i stále ještě ryzí zimu ve vyšších partiích Krkonoš.

Týmy mají za úkol „sbírat“ body za kontroly v terénu. Kontroly mohou mít různé bodové hodnoty. Vítězí tým, který získá nejvyšší počet bodů. V závislosti na sněhové pokrývce a terénu týmy volí, kde a kdy použijí běžky nebo sněžnice a kde pouze poběží/půjdou. Běžky ani sněžnice nejsou povinné. Na trase budou stejně jako minulé ročníky také další aktivity. Např. lezení nebo noční orientační běh. Připravte se na mráz, mokro, žízeň, vyčerpání, nedostatek spánku a „drobná“ překvapení, která mohou být (ne)příjemným zpestřením.

Na Krkonošský survival jsme vás na Pohoře zvali již dříve, přečtěte si co ho dělá unikátním.

Stejně jako v minulých letech se na startu sejde velmi silná konkurence, ve které nechybí ani několik účastníků posledních mistrovství světa v Adventure Race. Za největšího favorita jsou pasování loňští vítězové BlackHILL/Salomon/EPO (Krajník, Kurz, Petreček), ovšem nejvyšší ambice mají i další týmy, např. Salomon/Suunto-Sevenpoint2.com (Navrátil, Štryncl, Kotyk) či CZAR (Lorenz, Bloudek, Vaněk).

Zajímavostí závodu budou vložené kontroly v chodbách pevnosti Stachelberg i brodění zimní říčky, které prověří morál všech týmů. K těmto zážitkům se však budou jistě všichni zpětně rádi vracet. Následujícími videi z příprav trasy si můžete udělat představu, co na Vás organizátoři chystají.

Více k závodu na KrkonosskySurvival.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: