Kreslené adrenalinové sporty žijí! + VIDEO

Kreslené adrenalinové sporty žijí! + VIDEO

  Naprostá drtivá většina příspěvků o adrenalinu, které zde publikujeme, mapuje činnost nás, lidských tvorů, v reálném světě. Jak ale vypadá svět kresleného adrenalinu? Existuje vůbec?

V dnešním uspěchaném a náročném světě je to skoro pravidlo – jakmile se z něčeho vytratí legrace a začnou se věci brát moc vážně, přestává to za něco stát. A tak mi dovolte, abych i u nás na Pohoře trochu „vyvětral“ od všech vážných treků, tipů, závodů, horolezeckcýh rekordů a akcí, které vám každý den přinášíme, a pozval vás ke sledování dvou videí, která jsou důkazem lidské kreativity a hravosti.

Symbol dětských let v akci!

Čtyři písmenka, která zná každý a která označují výrobek, jenž se sem s porevoluční dobou nahrnul do všech obchodů a „zkvalitnil“ každému dítěti dobu strávenou mezi hračkami. Ano, je to LEGO. Světový fenomén stavebnicové hračky s nesopčetním množství kombinací, postaviček, doplňků, „okolní přírody“ apod.

Termíny jako „legopanáček„, „legosada“ či jednoduše „stavebnice“ se staly běžně užívanými termíny v naší zemi. Věty dětí jako „Chybí mi hlava!“ nebo „Ulomila se mi ruka!“ už žádného rodiče nevyvedou z míry, vědí totiž, o čem je řeč a není třeba volat záchranku – místo toho raději zajít do obchodu s hračkami. Vynález také spolehlivě vyprázdní naši peněženku, pokud chceme dítku nadělit tento dárek. Dokáže ale věčně usměvavý legopanáček se sedmi klouby na těle podniknout v našich rukách výpravu do neznáma? Zažít adrenalinovou chvilku, jakou i my zažíváme v nespoutané přírodě?

O to se pokusili mladí nadšenci vystupující pod názvem Oxburger Studios, kteří natočili a sestříhali zajímavý projekt – LEGO freeskiing. A tak se místo projížďky v hranatém autě, nebo pirátství na otevřeném sytě modrém moři dostal legopanáček až do divokých hor a ukázal nám spoustu lyžařských triků, za něž by se nemusel stydět žádný profík.

Příběh legopanáčka-lyžaře je tu, jak se vám líbí?

Magická tužka

Druhý dnešní příspěvek je kombinací fotografií bikera a malůvek vytvořených digitální tužkou. Velmi povedená kombinace tak trochu „neznámého bikera“ vystupujícího pod přezdívkou B1NARYB1KE.

Mimo typických „póz“ při jízdě na kole se dočkáme například ultrarychlého rozebrání a seskládání kola zpět v letu (což by byl určitě v různých soutěžích velmi dobře bodově hodnocený trik..) nebo neuvěřitelně dlouhých skoků.

Deset tisíc minut práce se zredukovalo na video o dvou minutách – za to patří tvůrci respekt; a také za kreativitu, vtip a nápad – protože: kdo si hraje, nezlobí!

Nasedat a hurá do kresleného lesa a kopců!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: