Krátký film o úspěchu na Žraločí ploutvi

Krátký film o úspěchu na Žraločí ploutvi

Když se daří světovým horolezeckým špičkám, je to radost. Když to umí nafilmovat a sestříhat do videa, které vás (v pozitivním smyslu slova) postaví ze židle, je to radost dvakrát taková!

Shark´s Fin a Meru Peak

Je to necelý půl rok, co jsme vás zde informovali o vypuštění do éteru zajímavého traileru o zlezení indického Meru Peak (6660 m n.m.) (pozor, neplést s tanzánským masivem Mount Meru!), respektive o kamenném výčnělku s poetickým názvem Žraločí ploutev (Shark´s Fin), na nějž vede několik přetěžkých cest a který mají úspěšně na kontě dokonce i čeští borci Mára Holeček a Honza Kreisinger.

Expediční tým sponzorovaný firmou The North Face, který byl složen z trojice Jimmy Chin, Renan Ozturk a Conrad Anker, tudíž sámé horolezecké eso, pod názvem Return to Meru v nepřívětivé stěně indického velikána uspěl, ačkoli si mnohdy okusili, že lidská existence a život má své hranice a vše není tak jednoduché, jak se může na první pohled zdát.

Web – jedna báseň!

Je rovněž příjemné, když expedice nekončí vyvolanými fotkami někde ve výstavní síni a jednou přednáškou pro kamarády, na kterou stejně nemáte čas jít (pokud navíc není na druhém konci světa) – Return to Meru Expedition má hodně povedený web s veškerými zpracovanými materiály, náhledem lezené cesty či doplňujícími fotografiemi, které by vás mohly zajímat. Klikněte tedy s radostí zde na tento odkaz nebo i na tento a nebudete litovat!

Měsíc s měsícem se sešel a byl vypuštěn do světa mezi fanoušky kompletní téměř desetiminutový film o celé expedici a nyní, pravda, trochu se zpožděním, je čas se na něj podívat. Možná se vám to bude zdát málo, ale mistrně sestříhaný kus i v tak relativně krátkém časovém intervalu splňuje všechna kritéria věrného diváka filmu o horolezectví. Prostě: Jen houšť!

Věřím, že se vám všechny dostupné materiály budou líbit a teď již vstříc kinematografickému zážitku!

https://www.youtube.com/watch?v=6fBfTRgkeOQ

S využitím: thenorthface.com

The North Face

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: