Království lyžování je přeci Aljaška + VIDEO

Království lyžování je přeci Aljaška + VIDEO

Dnešním příspěvkem opustíme všechny letní aktivity – od plavání, potápění, surfování až po cyklistiku a běh po horách. Vrhneme se totiž přímo do sněhového království Aljašky. Ti, kteří se těší, až vytáhnou zanedlouho svoje ski, budou mít určitě radost!

Když profíci válejí …

Při klasické rešerši v neomezeném prostoru internetu jsem našel zajímavý a opravdu výtečně zpracovaný snímek, se kterým jsem se s vámi musel ihned podělit. I když tím trochu opustíme všechy výše zmiňované aktivity, myslím, že malá odbočka a jako návnada na zimu to určitě nebude vadit – alespoň doufám!

Zack Giffin, hlavní aktér snímku, není „žádný béčko“, jak by určitě řekli jeho stejně zkušení kamarádi lyžaři, s nimiž jezdí po světě a užívá si bílé nádhery válející se po kopcích. Příběh jeho života je nicémně trochu jako z hollywoodského filmu – neznámý mladý muž pocházející z vesnice Gold Hill v Coloradu s počtem obyvatel ne více než 300, bydlel ve svém vanu na parkovišti pod Mt. Baker (3286 m n. m.) ve státě Washington, bez sněhových řetězů a jenom s nejnutnějšmí věcmi, aby mohl neustále lyžovat. To už je ale dávno, od té doby se prodral konkurencí až na vrchol, obklopen sponzory – a ti měli tentokráte dobrý čich, neboť Zack Giffin je opravdu v lyžování nezklamal. Co je rovněž z části překvapující? Že ze Zacka není žádný namyšlený lyžař pohrdající vším okolo, ale poměrně rozumný „chlápek“, který měl v životě zkrátka to štěstí, že může dělat naplno to, co ho neskutečně baví – aspoň tak se ze snímku profiluje.

Od útlého věku byla jeho oblíbenou destinací Aljaška, kam se chce podívat určitě s lyžemi každý, kdo na nich někdy stál. Vybral si pak okolí Haines, které je považováno za jedno z nejdůležitějších aljšaských center outdoorové zábavy a je obklopeno vysokými horami. Tradiční profi-výlet obsahoval mimo lyžařské výbavy letadlo, stany apod., ale na to už jsme určitě u těchto podniků zvyklí …

A jak celý výlet dopadl? Na to se podívejte neprodleně níže – pohodová muzika, skvělé postřehy a „zdravé názory“ Zacka Giffina a perfektní příroda Ajlašky. Nemá to chybu! Nebo myslíte, že ano?

Zajímavé freeride tipy naleznete na webu TuleníPásy.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: