HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Korejci a hory nebo dokonce ledolezení? + VIDEO

Korejci a hory nebo dokonce ledolezení? + VIDEO

Pro vás, kteří se zajímáte o horolezecké dění, nejde o nic nového, že korejští horolezci patří mezi světovou špičku, ale vás, kteří spíše trekujete, může tato skutečnost překvapit.

Korejští horolezci (ti z jihu Usmívající se) v poslední době stále častěji promlouvají do světa horolezectví. Jejich horolezecká tradice asi není taková jako u Italů, Švýcarů, Poláků, Britů, Rakušanů či Němců, ale rozhodně to není jako představit si Keňana s hokejkou.

Například?

Tento týden jste si na Pohoře mohli přečíst článek o nejhodnotnějších asijských výstupech za rok 2012 a hádejte, kdo vyhrál? Samozřejmě, že Korejci a to svým prvovýstupem na nepálský Himjung (7140 m). Důležité je zmínit také to, že ve čtyřmístné finálové nominaci zabírali polovinu právě horolezci z Koreje.

Proto není náhodou, že stále více outdoorová firma Adidas objevila talent právě v korejských řadách a rozhodla se podporovat lezce Junghee Hana (29).

Tenhle rodák ze Soulu má na skalách osobní maximum ohodnoceno za 8c+, ale jeho největší kvality byste hledali na ledech. V loňském roce se zúčastnil Světového poháru v ledolezení a hned při první zastávce (ze čtyř) tohoto seriálu v domácím Cheongsongu obsadil skvělé páté místo v lezení na obtížnost.

Pojďme se teď podívat, jak mu to jde na ledopádech a umělých stěnách při závodění.

https://www.youtube.com/watch?v=Kw-UlzNL94Q

adidas

Pokud jsem neukojil váš hlad po novinkách ze světa lezení, tak se mrkněte na adidas.com, kde se můžete horolezecky vzdělat a rozšířit si obzory v dalších adrenalinových disciplínách.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: