Komu vděčí dnešní multisportovní týmy za svoji existenci? + VIDEO

Komu vděčí dnešní multisportovní týmy za svoji existenci? + VIDEO

V dnešní době je téměř pravidlem, že mají outdoorové značky své týmy, které je reprezentují v mnoha sportech, jež mohou být velmi odlišné. Ale nebylo to tak vždy. Kořeny tohoto trendu můžeme hledat v devadesátých letech, kdy tvořili Beat Kammerlander, Hans Rey, Schorschi Schauf a Michael Küng adidas Adventure Team. Čím a v jakých sportech se tito velikáni zapsali do historie?

Sdružení extrémních sportovců pod jednu hlavičku

Asi už tušíte, že řeč bude o sportech, které do žil pumpují adrenalin plnými doušky. Čtveřice Kammerlander, Rey, Schauf a Küng ovládala vzduch, vodu, pevninu, i tu skalní, pod úhlem 90 stupňů. Stali se opravdovými legendami svých sportů a ve své době udávali jejich směr neustálým posouváním hranic, nad kterými ostatní jen kroutili hlavami.

adidas

Tito pánové nejen, že dobře reprezentovali značku adidas, ale také se podíleli na vývoji materiálů a sportovní výbavy jako takové. Hans a Rey jsou dodnes aktivními sportovci a ambasadory firmy adidas.

„Opravdu mě bavilo podílet se na vývoji výrobků a probírat nápady s návrháři, kteří pak naše připomínky rovnou zapracovali“, dodává kajakář Schorschi.

Kdo je kdo?

Schorschi Schauf

Je extrémní kajakář, který se mimo jiné zapsal v roce 1997 do Guinessovy knihy rekordů, když sjel Rýnské vodopády u Schaffhausenu. Padal tehdy z výšky 23,7 metrů. Působí také jako „návrhář“, protože proslul svojí unikátní střapatou čepicí, kterou má vždy na sobě. Stal se také nejmladším členem elitního spolku se jménem Alpine Kayak Club.

„Čtyři výjimečné osobnosti z různých sportovních oblastí byly hozeny do jedné arény a byla to skvělá zábava“ – Schorschi Schauf.

Michael Küng

Alias Šílený Mike ovládl vzdušné prostory v devadesátých letech. Jeho neuvěřitelný cit pro let je pověstný. Dodnes je držitelem světového rekordu v paraglidingovém letu v nejvyšší výšce. Dvakrát se stal mistrem světa v akrobatickém létání a přeletěl Lamanšský průliv.

Mikův pověstný cit pro let můžete vidět v tomto videu

Hans „No Way“ Ray

Hans, jak už jeho přezdívka napovídá, je člověk, který vždy jede mimo vyznačené koleje a hledá výzvy tam, kde nikdo jiný nebyl. To vše na kolech svého biku. Poté, co se stal několikrát mistrem světa v trialu, začal objevovat svět a to doslova.

Své šílené trialové kousky předváděl například na havajském vulkánu, peruánském Machu Picchu nebo v ulicích Los Angeles. Není divu, že byl v roce 1999 uveden do „Síně slávy“ horské cyklistiky.

Beat Kammerlander

A konečně živoucí a stále velmi aktivní legenda skalního lezení, kterou Beat bezesporu je. Tak jako pro většinu významných lezců bylo i pro něj velmi důležité účastnit se lezeckých soutěží. Jenže potom přišel zlom a Beat začal více soupeřit sám se sebou než s ostatními lezci.

Narážím na to, že začal dělat své vlastní těžké projekty v horách, které obtížnostně odpovídaly sportovnímu lezení, ale s obrovskou náročností na psychiku. Pověstné jsou jeho cesty z roku 1991 „Unendliche Geschichte“ za 8b+ (X+ podle UIAA) a 1994 „Silbergeier“ rovněž za 8b+, které předběhly tehdejší dobu a dnes jsou brány jako alpské klasiky.

S využitím adidas.com

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: