Kolem Šukačky to nejrychleji zvládli Strelka s Krajčíkem

Kolem Šukačky to nejrychleji zvládli Strelka s Krajčíkem

Dvojice běžců Vojtěch Krajíček a Martin Strelka ovládla druhý závod horských běhů a trekingu dvojic seriálu Rock Point – Horská výzva na Šumavě. Po vítězství v Jeseníkách se dvojka radovala i v Železné Rudě. Tentokrát jim na hlavní dlouhé trase konkurence pořádně zatopila.

Také při šumavském díle bojovalo několik set účastníků na třech trasách (69, 38 a 15 km) a v pěti kategoriích (muži, ženy, mix a dogtreking). Právě v nejprestižnějším dlouhém závodě celkově zvítězili zmínění Strelka s Krajíčkem. „Rozhodli jsme se, že do toho půjdeme ostře už od začátku, ale pořád se nám to nedařilo roztrhat tak, jak jsme si plánovali. Po Jeseníkách jsme si mysleli, že to bude výrazně jednodušší, ale strašně dlouho jsme šli vepředu čtyři dvojice a konkurentů se ne a ne zbavit. Díky tomu to dost bolelo,“ sdělil vítězný Vojtěch Krajíček.

Na běžce „Longu“ čekala devětašedesátikilometrová trasa ze skiareálu Špičák. Běžci se vydali kolem Špičáku do Hamrů, obešli vodní nádrž Nýrsko do Oldřichovic a k Hojsově Stráži, přes Šukačku na Javornou a přes Pancíř zpět do cílového skiareálu. Na těžké kopcovité trati na ně čekal kvartet občerstvovacích stanic. Duo Krajíček/Strelka závod zvládlo v nejrychlejším čase 6:35:47.

Druzí v pořadí Zdeněk Kříž a Michal Štantejský doběhli se ztrátou pouhých pěti minut. „Závod se rozběhl dost rychle, ale snažili jsme se to klukům nedat zadarmo. Do kopce nám to jde, ale z kopce už tolik ne. Cíle bohužel bývají vždycky z kopce, takže oproti klukům jsme měli určitý hendikep. Společně jsme běželi prakticky až na Pancíř, ale tam jsme věděli, že na to z kopce nemáme, takže jsme se už nikam nehnali a v klidu jsme si doběhli do cíle,“ popsal průběh souboje o zlato druhý Zdeněk Kříž.

Rozhovor se Zdeňkem Křížem, jak vyhrál trailrunningový závod v Chorvatsku.

Stejně jako v Jeseníkách se z bronzu na Longu radovala dvojice Marek Causidis a Pavel Blabla. Ti za vítězi zaostali už o více než hodinu.

Ženské kategorii na dlouhé trati kralovala dvojice Eva Němcová a Renata Petrušová. Děvčata trasu dala za necelých jedenáct hodin, ale s náskokem více než půl druhé hodiny na dvojku Khorelová/Jérlingová. V soutěži mix týmů byl na dlouhé trase suverénní pár Barbora Válková, která běžela s Petrem Pasekou. Na závod jim stačilo osm hodin.

Běžci se na Šumavě poměřili i na poloviční trati Half, která měřila osmatřicet kilometrů. Účastníci se vyhnuli smyčce kolem nádrže Nýrsko na Oldřichovice. Mezi muži došli nejrychleji otec a syn Roman a Tomáš Buriánkovi. „Dlouho jsme běželi s týmem Žižkovských tygrů, se kterými jsme se navzájem hecovali. První kopec na Můstek byl doslova kdo s koho a nakonec jsme je setřásli na vrchní části a pak už jsme si kontrolovali první místo. Horská výzva nás hrozně baví a rozhodli jsme se, že obejdeme všechny závody,“ podotkl nadšeně táta Roman Buriánek, kteří svůj tým pojmenovali S čerty nejsou žerty.

Mezi ženami na „Halfu“ byly nejrychlejší Marcela Mikulecká s Lenkou Duškovou. Naopak smíšeným týmům dominoval pár Pavel Bartoš s Věrou Hoštičkovou.

I na Šumavě letos poprvé dostali možnost méně zdatní běžci, pro které pořadatelé připravili třetí krátkou trasu Short. Patnáctikilometrový okruh šli mnohdy i celé rodiny.

Na všech trasách soupeřili také milovníci psů a jména vítězů jednotlivých délek tras se nijak nelišila od vítězů z Jeseníků. Ve třídě dogtreking dlouhou trať se svým psem zaběhl vítězně Ondřej Cingl, na střední trati vyhrál Jiří Švancara a na krátké Jan Krabec.

„Trošku nepříjemně nám při startu dlouhé trasy, tedy jen chvíli před půlnocí z pátku na sobotu zapršelo a závodníci byli hned totálně promočení. O to více mě potěšilo, jak strašně málo účastníků závod vzdalo. Všichni si zaslouží velký obdiv. Věřím, že díky sobotnímu teplému sluníčku při vyhlašování a následnou šňůrou koncertů jsme si kredit vylepšili a s většinou či se zcela novými běžci se potkáme už za měsíc při třetím závodě, který se poběží v Krušných horách,“ zve ředitel závodu Rock Point – Horská výzva Pavel Zitta k dalšímu dílu celé „tour“, který se běží ve dnech 13. – 14. června z Božího Daru.

Výsledky – Long – muži: 1. EPO Ekonom Praha Outdoor – Martin Strelka/Vojtěch Krajíček 6:35:47, 2. The North Face SAC Špindlerův Mlýn – Zdeněk Kříž/Michal Štantejský +5:01, 3. The North Face XRNNRS – Marek Causidis/Pavel Blabla +1:01:48. Long – ženy: 1. Metrostav – Eva Němcová/Renata Petrušová 10:53:46, 2. Od ucha k uchu – Kristýna Khorelová/Petra Jérlingová +1:42:50, 3. Ztacené Mapnice – Gabriela Tóthová/Rút Buršíková +2:03:51. Long – mix: 1. Salomon-Suunto/EPO – Barbora Válková/Petr Paseka 8:02:56, 2. Vifra Biatlon – Miloslav Brichta/Lenka Horáková +50:35, 3. Extreme Fetrock Team Renata Hlaváčová/Tomáš Hlaváč +1:17:41. Long – Dog: 1. Krušnohorci – Ondřej Cingl 8:11:34, 2. Pravá a levá ruka ďábla – David Kopal +2:11, 3. Mexičtí husky – Lukáš Šmahel +43:46.

Half – muži: 1. S čerty nejsou žerty – Tomáš Buriánek/Roman Buriánek 3:30:07, 2. Žižkovský Tygři z Brd – Martin Sajdl/Lukáš Nový + 8:52, 3. RS Vlašim – Tomáš Kubín/Michal Kašpar +10:00. Half – ženy: 1. Lenochodi – Marcela Mikulecká/Lenka Dušková 4:00:56, 2. Blázni na entou – Andrea Jelínková/Petra Kavijová + 6:05. Half – mix: 1. Šerpa a dcera – Pavel Bartoš/Věra Hoštičková 4:08:05, 2. Přežít – Richard Pytelka/Eva Kudrnovská +7:05, 3. Běžci z Burku – Karel Šiška/Kateřina Šišková +25:32. Half – Dog: 1. Malirun – Jiří Švancara 3:45:10, 2. Man and the beast – Jakub Martinec +23:59, 3. Pinpin – Michal Pinl + 25:19.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: