Kempy, hostely a horské chaty ve Švýcarsku

Kempy, hostely a horské chaty ve Švýcarsku

Pokud sháníte ubytování ve Švýcarsku, pravděpodobně nemyslíte zrovna na ty nejdražší a nejluxusnější služby (které si často nedopřejeme ani u nás). Pokud hodláte spíše obdivovat přírodní krásy této nádherné země a nikoli zkoušet hvězdičky nejdražších welness hotelů, čeká tady na vás spousta možností za celkem normální peníze.

FOTO: Switzerland Tourism

Švýcarské kempy: za normální ceny, na každém kroku a bez rezervace

Především doporučuji přijet vlastním autem, se stanem a vařením. Nejlevnější variantou noclehu jsou samozřejmě kempy. Kromě toho jsou také na cestování nejpohodlnější: najdete je totiž téměř všude a nemusíte nic rezervovat. Kam dojedete, tam dojedete a stan si lehko postavíte. Pokud se obejdete bez bazénu nebo nočního osvětlení a vyberete si spíše soukromý kemp někde na louce v Alpách nebo u osterie (hostince) v Ticinu, zaplatíte za dva lidi nějakých 500 Kč.

Mapu všech švýcarských kempů najdete na www.camping.ch.

Prohlédněte si další fotografie k článku…

Horské chaty ve Švýcarsku stojí vždycky na nejhezčím místě

Pokud chcete strávit pár dní hlouběji v horách, určitě si naplánujte trasu a dopředu zamluvte chaty, a to i v případě, že chcete spát v noclehárnách. Švýcarských i cizích turistů je hodně, především v relativně krátké letní sezoně. Pokud vám etapa nevyjde a na zamluvenou chatu nemůžete dorazit, zavolejte a podejte o sobě zprávu. Do hor si berte výhradně hotovost.

Ať už jsou horské chaty staré a voňavé nebo moderní krabice, interiér „dormů“ je vždycky proveden v jednoduchém, dřevěném, vkusném a funkčním stylu. Na zemi najdete matrace a pokrývky, takže v nouzi není úplně nezbytné tahat s sebou ani spacák. Většinou máte v ceně ubytování, které se pohybuje kolem 600 Kč/ osobu, také bohatou snídani.

Hostely, apartmány a hotely ve Švýcarsku

Pokud si někdy potřebujete odpočinout od každodenního stavění stanu, zkuste některý ze švýcarských hostelů. Cena dvoulůžkového pokoje je snesitelná a prostředí nesmírně přátelské a rodinné. Rozhodně neplatí, že by hostely využívali jen hluční studenti na prázdninách.

Klasické týdenní pobyty v apartmánech najdete ve Švýcarsku pouze v lyžařských areálech francouzských kantonů. V létě jsou poloprázdné a ceny za týdenní pobyty jsou dosti normální, až levné. Můžeme doporučit například Veysonnaz, které leží šikovně nad Sionem a je jako stvořené pro výlety do hor i poznávání celého hornatého Walisu.

Bydlet v hotelu je obecně nejen zbytečný luxus, ale vlastně i škoda. Hotely bývají stejné všude na světě a nenasajete tak atmosféru, jakou dostanete na statku nebo horské chatě. Přesto ve Švýcarsku existují hotely, v nichž je pobyt celoživotním zážitkem a stojí za peníze, které se zdají dosti závratné. Ráda bych zmínila architektonický skvost, Zumthorův hotel 7132 ve Valsu, nebo naopak romantický historický hotel Bella Tola v St. Luc v kantonu Walis.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: