Kempování uprostřed překrásné korutanské přírody

Kempování uprostřed překrásné korutanské přírody

Příroda byla v Korutanech na slunečném jihu Rakouska velmi přející. V sousedství Alp na vás čeká nespočet prohřátých a průzračně čistých jezer ke koupání. A nejen ta – najdete zde také hory sahající od majestátních třítisícovek až po kopcovité pohoří Nockberge. Z jejich vrcholků si vychutnáte výhled do krajiny, která je v alpsko-jadranském prostoru velmi rozmanitá.

Na jižní straně Alp panuje mírné a slunečné podnebí a žijí zde lidé, kteří své hosty přivítají s radostí, upřímností a velkou dávkou chuti do života. Pokud máte rádi aktivity v přírodě, stačí jen, když ráno vyskočíte z postele s prvními paprsky slunce. V těsné blízkosti kempinků vedou četné pěší i cyklistické túry, které vás zavedou do přírody na jihu Rakouska.

Jezerní cyklookruh v Korutanech

Korutany mají vše, co potřebujete pro dokonalou aktivní dovolenou. Spoustu sluníčka a mírné podnebí, perfektně značené turistické trasy a cyklostezky, teplá jezera ke koupání s čistou vodou, klidné břehy řek a hory s krásnými výhledy. Kromě toho se tu nachází útulné hostince a restaurace.

Od roku 2019 je pro hosty připraven „velký korutanský jezerní okruh“. Cyklistický okruh o délce 340 kilometrů má podobu ležaté osmičky a vede k nádherným vyhlídkovým místům kolem deseti různých jezer nebo po břehu řek Gail a Drau. Tento projekt vznikl jako společná iniciativa pěti korutanských destinací – Millstätter See, Villach – Faaker See – Ossiacher See, Wörthersee, Klopeiner See – Südkärnten a regionu Nassfeld – Pressegger See – Lesachtal – Weißensee. Názvy už napovídají, že v každém z pěti regionů najdete hory i jezera všech velikostí a v různé nadmořské výšce.

Díky tvaru v podobě ležaté osmičky se cyklotúry dají libovolně kombinovat. Sami si vyberete, která jezera, městečka a pamětihodnosti si prohlédnete, nebo zda se rozhodnete pro vše najednou. Celá trasa měří 340 kilometrů a umožňuje pohodovou dovolenou na kolech pro požitkáře, milovníky přírody, romantiky i aktivní sportovce, kteří si rádi zaplavou v jezerech o teplotě až 28 stupňů. Kromě toho se na trase nachází 50 půjčoven „Kärnten rent-e-Bike“ s celkem tisícovkou kol k zapůjčení včetně e-biků a příslušných nabíjecích stanic. Jednoduše si vypůjčíte kolo a vrátíte ho v kterékoli jiné půjčovně.

Více informací na: cyklo.korutany.com

Korutany, Rakousko
Korutany, Rakousko

Turistika bez hranic na jižní straně Alp

Úžasné spojení hor a jezer slibuje aktivní a intenzivní zážitky v nádherné korutanské přírodě. Mnoho požitkářských turistických tras vybízí k chůzi po překrásných alpských stezkách v různé nadmořské výšce, které jsou vhodné také pro rodiny s dětmi a dokonce pro kočárky. Z četných značených tras vedoucích po celých Korutanech si vyberete podle chuti, nálady, náročnosti a kondice.

Nejvyšší korutanský vrchol je Großglockner s 3798 metry. U něj začíná dálková korutanská pěší trasa Alpe-Adria-Trail, která na 43 etapách o celkové délce přes 750 kilometrů vede z Korutan přes Slovinsko až k Jadranu v Itálii. 21 korutanských etap Alpe-Adria-Trailu od úpatí Großglockneru, podél ledovců, řek a teplých jezer, vám nabízí jedinečné zážitky na jižní straně rakouských Alp.

Více informací na: https://turistika.korutany.com

Jadransko-alpská stezka prochází i oblast Gerlitzen Alpe, Rakousko. Foto Franz Gerdl/Karnten Werbung
Jadransko-alpská stezka prochází i oblast Gerlitzen Alpe, Rakousko. Foto Franz Gerdl/Karnten Werbung

Připravit, pozor, teď!

Poznejte rozmanitou korutanskou přírodu s horami a jezery přímo v okolí kempů. Ve více než 100 kempech s 16 000 stáními na vás čeká pohodlí a dobrá nálada. Každý si tu najde své oblíbené místo – buď u jezera, na úpatí Alp, na krásném břehu řeky, u statku, nebo v jednom z nudistických kempů v jižních Korutanech Südkärnten, u jezer Millstätter See a Keutschacher See. Kromě toho má mnoho areálů k dispozici alternativní možnosti ubytování, například pohodlné apartmány, kompletně zařízené karavany a praktické mobilheimy.

Není třeba dodávat, že všechny korutanské kempy splňují nařízení vlády s cílem zamezit šíření nákazy koronaviru. Před příjezdem hostů kempy doporučují navázání kontaktu s recepcí, která zašle podrobné informace spojené s bezproblémovým příjezdem a pobytem v areálu a veškerá opatření umožňující bezpečnou a příjemnou dovolenou /např. platba kartou, online Check In před příjezdem hostů atd./

Dovolená v kempinku se stejným komfortem a luxusem jako v hotelu?

Že to nejde? Ale samozřejmě, že ano – díky novým mobilheimům v korutanských kempech. Jsou plně vybavené, vkusně zařízené a poskytnou vám stylové zázemí s veškerým pohodlím uprostřed překrásné přírody na jihu Rakouska. Samozřejmě, že stejně jako v případě běžné dovolené v kempinku máte k dispozici všechny služby a můžete využít skvělou infrastrukturu a nabídku volnočasových aktivit. Máte možnost zažít nevšední dovolenou na jižní straně Alp.

Nové mobilheimy jsou v nabídce například v plážovém kempinku Gruber u Faaker See nebo v jezerním kempu Hoffmann u Ossiacher See. Velmi kvalitní ubytování k pronajmutí najdete například v kempinku Breznik u Turnersee (mobilheimy), jezerním kempu Berghof u Ossiacher See (apartmány se soukromou saunou), kempinku Brunner (prázdninové chatky), nebo kempu Schluga (moderní apartmány, prostorné spa). Nemusíte tedy nutně mít svůj vlastní karavan, abyste si mohli vychutnat dovolenou v korutanském kempinku.

Více informací na: www.camping.at

Z malých dobrodružství se stávají velká

V Korutanech se děti ani na chvíli nebudou nudit. Už jste na dovolené sledovali, jak se staví středověký hrad? Prošli jste se obřím labyrintem nebo jste naslouchali hukotu vodopádu? K oblíbeným výletním cílům pro celou rodinu patří soutěska Tscheppaschlucht ve Ferlachu, Aqua Trail v Nassfeldu, návštěva rozhledny Pyramidenkogel, rýžování zlata v Národním parku Vysoké Taury, show dravých ptáků či exkurze v parku opic Abenteuer Affenberg v Landskronu u jezera Ossiacher See. Toužíte po nových zážitcích, těch nabídek a možností Korutany nabízí mnoho.

O chvíle plné zážitků se postará karta Kärnten Card, díky které můžete zdarma navštívit okolo 100 výletních cílů v celých Korutanech. Kromě toho nabízí i slevy u více než 60 partnerských podniků. Karta má platnost od 03. 04. do 01. 11. 2020

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: