Kempingová dovolená v Korutanech: spojení hor a jezer

Kempingová dovolená v Korutanech: spojení hor a jezer

Konečně znovu nastal čas vydat se do přírody a vychutnat si mírné podnebí na jižní straně Alp. Existuje mnoho důvodů, proč se vydat na kempinkovou dovolenou do Korutan na slunný jih Rakouska.

Kempaře v Korutanech nadchne zejména spojení hor a teplých jezer ke koupání. Tato kombinace vybízí k různým aktivitám, např. cyklistice, jízdě na horském kole, pěší turistice nebo pádlování. Mnoho pěších tras vychází často přímo z kempu a vede ve všech nadmořských výškách. Četné stezky jsou vhodné pro rodiny s dětmi a dokonce pro kočárky.  

Velký korutanský okruh 

Korutany mají vše, po čem cyklisté touží. Například „Velký korutanský jezerní okruh“.

Okružní trasa o délce 340 kilometrů připomíná ležatou osmičku a vede podél desítky jezer a břehů řek Gail a Drau k překrásným vyhlídkovým místům. Tvar ležaté osmičky umožňuje libovolné kombinace jednotlivých úseků trasy. Stezky jsou výborně značené a s orientací vám pomůžou také souřadnice GPS nebo bezplatná mapa. https://www.cyclo.korutany.com

Cyklistika nad jezerem Millstaetter See v Korutanech.
Cyklistika nad jezerem Millstaetter See v Korutanech.

Alpe-Adria Trail

Nejvyšší rakouská hora Großglockner měří 3798 metrů. Na jejím úpatí začíná nejznámější korutanská dálková pěší trasa Alpe-Adria-Trail. Vede v 43 denních etapách o celkové délce přes 750 kilometrů přes Korutany a Slovinsko až k Hornímu Jadranu v Itálii. Více informací najdete na www.turistika.korutany.com.   

Jadransko-alpská stezka prochází i oblast Gerlitzen Alpe, Rakousko, foto Franz Gerdl
Jadransko-alpská stezka prochází i oblast Gerlitzen Alpe, Rakousko, foto Franz Gerdl

Korutany v sedle kola

V Bad Kleinkirchheimu v Korutanech se nachází 15 kilometrů dlouhý flow trail, který je zároveň nejdelší svého druhu v Evropě. Na jihu Rakouska najdete desítky dalších trailů a více než 3000 kilometrů oficiálních tras pro horská kola. Speciální dovednostní centra pro bikery se nachází například v karnském regionu (BIKEworld of Mountains und Lakes), oblasti Nockberge (nockbike) nebo okolí Villachu (lake.bike).

Nabídka „korutanských flow trailů“ je rakouský unikát a zároveň novinka roku 2020. Díky kartě Flow Trails Bikecard získáte přístup k více než 30 flow trailům v šesti bikeparcích (Nassfeld, Weissensee, Turracher Höhe, Bad Kleinkirchheim, Petzen, Koralpe). To celé od května až do října!

Pokud vás láká vyzkoušet si něco nového a vzrušujícího, máte možnost sjet úsek Draupaddelweg na největší korutanské řece nebo se vydat do korutanských hor na četné lezecké trasy nejrůznějších úrovní obtížnosti.    

Více o kempování v Korutanech najdete na www.camping.at a tipy na aktivní dovolenou v korutanské přírodě načerpáte na www.korutany.com

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: