Kde na světě vám hrozí „největší“ nebezpečí?

Kde na světě vám hrozí „největší“ nebezpečí?

Léto je v plném proudu a mnoho z vás určitě vyráží za cestami do exotických krajin. Jak je to s bezpečností v jednotlivých zemích světa? To vám pomůže rozlousknout interaktivní mapa!

I když nejsem příliš zastáncem takovýchto prográmků, protože tvrdím, že bezpečnost je strašně relativní věc a tam, kde bylo včera bezpečno, je nyní peklo a naopak, přesto doporučuji mrknout se na interaktivní mapku. Určitě to vaší cestě neuškodí a minimálně vás mapka zaujme.

Každý stát si můžete rozkliknout a zobrazí se vám i s daty všechny události, které by nějak mohly ovlivnit bezpečnost v dané zemi.

Samozřejmě, že barvičky označující míru rizika nejsou na mapě světa rozmístěny bezdůvodně. Mapa je aktualizovaná na základě událostí, které se v dané zemi staly. Nutno dodat, že stránky jsou prioritně věnovány podnikání ve světě a rizikům s tím spojenými. Ale to není důvod, proč by tyto informace nemohly být zohledněny cestovateli.

Dokonce si můžete mapu filtrovat z hlediska rizik jako je celková bezpečnost, politická situace, hrozba únosu nebo dokonce bezpečnost námořní dopravy. Na home page stránek neustále projíždějí krátké zprávičky týkající se aktuálního dění. Ty jsou navíc barevně rozděleny do třech kategorií podle povahy hrozby.

Nezapomeňte při cestách do zahraničí na své cestovní pojištění nebo i pro Vaši rodinu.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: