Kayaking na světové úrovni

Kayaking na světové úrovni

Pro partu ostřílených borců už dávno není „vodáctví“ jen sjíždění Sázavy na Pálavě plné rumu za hudby kytary. Jak vypadá profesionální kayaking na Islandu či v Mexiku?

Mezinárodní tým profesionálních kayakářů působil v loňském roce na nejtěžších vodách a vodopádech v Islandu a Mexiku – co všechno předvedli?

Olaf Obsommer, filmař (například dokument „In Search of the River God“) a profesionální „vodák“, vedl mezinárodní sestavu nadšených a trochu (či více) bláznivých kayakářů pod názvem SICKLINE TEAM, 10 dní působili například v Mexiku a připravovali se na sjezd 22metrového vodopádu v oblasti nejjižnějšího Mexika Chiapas, o němž si dlouho všichni mysleli, že jej není možné sjet. Výzvu tohoto regionu přijal Sam Sutton, teprve 23letý Novozélanďan vyhledávající ten správný adrenalin, avšak s mnoha zkušenostmi z profesionální úrovně kayakingu a notnou dávkou rozvahy.

Sam Sutton, který vystřídal před kayakingem například rugby či motokros, sedí ve svém kajaku a pozoruje tuny a tuny vody padající dolů, hluboko pod něj, kde s ohlušujícím rámusem dopadají. Rozměr vodopádu dává jasně najevo, kdo je tu pánem – sjezd musí být zkrátka bezchybný! Sam se však pouští na vodu, přepadává přes okraj a kloní kayak v ideálním úhlu k vodě. Ostatní členové týmu tají dech. Loď padá do vody, na chvíli se i s jejím majitelem ztrácí pod hladinu, ale pak se zase objevuje, perfektním obratem směřuje loď pryč z nebezpečí. Sam dostal právě tu největší dávku adrenalinu, pro kterou si mohl do Mexika zajet! Kříčí na ostatní z vody: „Whoooooaaaaa!“

Island

Tohle se tedy týmu Olafa Obsommera povedlo. Dobrodružství však nekončí – další výzvy se nacházejí na Islandu. Země vulkánů, lávy, horkých pramenů a gejzírů je rájem pro milovníky vodních sportů.

Výhody kayakingu na Islandu jsou nasnadě: většinou stačí zaparkovat auto s vybavením nedaleko vodního toku a zbytek dojít pohodlně po svých, přístupy jsou ideální. Stejně jako k vyhlášenému Selfoss, více než 10 metrů vysokého vodopádu v národním parku Jökulsárgljúfur. Ani sjezd této vody nebyl pro tým zkušených borců problém a mohli slavit úspěch.

Více fotek z akce naleznete přímo zde.

S využitím adidas.com.

adidas

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: