Kanumesse 2009

Kanumesse 2009

O uplynulém víkendu, respektive ve dnech 17. až 19. září proběhl v německém Norimberku již tradiční obchodnický veletrh vodáckého vybavení – Kanumesse. Jako každý rok se zde sešly největší firmy zabývající se výrobou vodáckého vybavení, aby předvedly co nového si přichystaly pro další sezónu. Sesterský web hydromagazin.cz v sérii článků představil, co nového se ve světě vodáckých hraček událo…

O uplynulém víkendu, respektive ve dnech 17. až 19. září proběhl v německém Norimberku již tradiční obchodnický veletrh vodáckého vybavení – Kanumesse. Jako každý rok se zde sešly největší firmy zabývající se výrobou vodáckého vybavení. Vodácké novinky sleduje náš sesterský web hydromagazin.cz, který u takového veletrhu samozřejmě nesměl chybět, a přinesl sérii článků o tom, co se chystá pro příští sezónu. A protože i nás novinky ve vybavení zajímají, připravili jsme malé upozornění pro ty, kteří (zatím) tak často na Hydroweb nechodí.

Velikou změnou oproti předchozím letům bylo, že Hydro mělo na svém stánku připojení k internetu a tudíž mohli pravidelní čtenáři webu každý večer shlédnout aktuální reportáž z uplynulého dne. I tak se ale nepodařilo zpracovat celou tu kupu novinek najednou a jeden článek nás ještě čeká.

Prozatím se můžete v reportáži První zprávy z Kanumesse podívat na velkou přehlídku nejnovějších lodí a k tomu například, co je nového u největšího českého výrobce vodáckého oblečení, firmy Hiko, nebo u výrobce nafukovacích lodí firmy Gumotex. Na závěr každého dne připravoval Jens Klatt i krátkou reportáž, která je samozřejmě také ke shlédnutí.

Ve zprávě z druhého dne, nazvané Kanumesse – páteční ozvěny,  můžete najít hodně vodáckých zlepšováčků a vychytávek, které na výstavě objevil Kosatka, a samozřejmě zase něco nových kajaků. Za zmínku stojí ještě svítilny americké firmy Navisafe, které se podařilo získat pro podrobnější prozkoumání. Jako bonus pak zmínka o luxusních dřevěných pádlech a samozřejmě další krátký sestřih od Jense Klatta.

Zatím poslední zpráva, která je ale celkově předposlední, protože Honz má ještě zásobu novinek v rukávu, se jmenuje příznačně Kanumesse – předposlední várka. Opět se tu dozvíte o několika novinkách v oblasti lodí. Poměrně vyčerpávající je část o novinkách firmy Palm Equipment a na závěr vás čeká několik postřehů z oblasti surfingu, kde zažívá veliký boom takzvaný Stand Up Paddling (SUP), tedy surfování ve stoje s pádlem v ruce.

Jak bylo řečeno, na cestě je ještě jedna reportáž od Honze, která by se měla na HYDRU objevit začátkem příštího týdne. A pak už jen čekání na další ročník Kanumesse.

© Svět outdooru, září 2009, text a foto Petr Snížek

Placené odkazy k tomuto článku:
Zde může být váš odkaz! Napište nám.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: