HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Kandersteg: po lyžování si zalezete v ledu

Kandersteg: po lyžování si zalezete v ledu

Malebná vesnička Kandersteg leží nedaleko Bernu a je ideální pro všechny, kteří hledají něco více než jen lyžařské středisko. Je třetí největší běžkařskou oblastí Švýcarska a nabízí 14 kilometrů sjezdovek, 800 m sáňkařskou dráhu a terény vhodné pro lezení v ledu a ice fishing.

Horská vesnička Kandersteg hostí turisty již více než 100 let. Středisko Kandersteg je poměrně malé, zato ale nabízí klid a pohodu bez davů turistů.

Prohlédněte si všechny fotografie k článku…

Lyžařské středisko

Lyžařský areál Kandersteg se nachází v nadmořské výšce 1,170 m. n.m. až 1,960 m. n.m., je ideálním místem především pro začátečníky, ale zajezdí si tu i pokročilí lyžaři. Široké sjezdovky s krásnými výhledy potěší i rodiny s dětmi, poněvadž tento lyžařský areál nebývá přeplněný.

V areálu najdete dvě malá střediska, která jsou propojená skibusem. Najdete tu 14 kilometrů sjezdovek, z toho je 75% modrých a 25% červených.

Další aktivity a sportovní vyžití

V Kanderstegu si můžete vyzkoušet curling nebo využít venkovního a vnitřního kluziště, popřípadě i vnitřní lezecké stěny.

Asi nejpopulárnějším sportem je tady běžkování. Kolem Kanderstegu najdete 60 kilometrů tratí pro skate a klasiku. Nejoblíbenější jsou tratě s nočním osvětlením. Sáňkování je další vyhledávanou aktivitou. Určitě si nezapomeňte sjet 800 metrů dlouhou trasu u Oeschiwald, která je večer osvětlená.

Vodopády, které se valí přes skalní stěny nad městem Kandersteg, v zimě zamrzají a poskytují různě obtížné cesty pro milovníky lezení v ledu.

Pokud chcete vyrazit na pěší výlet nebo na sněžnice, najdete tu několik upravovaných tras.

Jezero Oeschinen

Toto jezero se nachází nedaleko města Kandersteg a vzhledem ke své nadmořské výšce 1600 metrů nad mořem, v zimě každoročně zamrzá. Lidé si sem chodí zabruslit, zahrát hokej a zarybařit. Ice fishing neboli rybaření v ledu je velmi populární aktivitou, která sem každoročně přitahuje milovníky tohoto sportu. Pokud se rozhodnete jezero navštívit, nezapomeňte si s sebou vzít sáňky. Můžete si tak podstatně zkrátit cestu zpět.

Akce

Nejvíce akcí se pořádá v lednu. Těšit se můžete na mezinárodní závod v husky psím spřežení a na Belle Epoque Week Kandersteg, kdy si zažijte týden ve stylu éry Belle Epoque, s doprovodnými akcemi i sportovními aktivitami.

Festival Pelzmartiga se každoročně pořádá na Vánoce a Nový Rok. Od poledne do večera můžete ve vesničce pozorovat bláznivé a nohdy strašidelné postavy, jak prochází ulicemi a hrají nejrůznější zábavné scénky .

V únoru se v Kanderstegu pořádá populární lyžařský závod a Nordic day, který je zaměřen na běžecké lyžování.

Kdy vyrazit

Sezóna v Kanderstegu je o něco kratší než v jiných střediscích, to je dáno jeho nadmořskou výškou. Většinou se areál otevírá v prosinci, konec sezóny bývá v březnu.

Závěr a celkový dojem

Nejvíce mě nadchnula možnosti ledolezení a upravené trasy pro běžkaře, kam je možné vyrazit i po setmění, poněvadž jsou některé trasy jsou osvětlené. Lyžařské středisko je vhodnější spíše pro začínající či mírně pokročilé lyžaře a snowboardisty, především pro rodiny s dětmi.

V Kanderstegu jsem si užívala jeho cenovou dostupnost a příjemnou atmosféru, která z vesničky přímo sálá a dělá z ní ideální místo pro strávení klidné a sportovní dovolené.

Switzerland Winter

40 tipů pro zimní aktivity ve Švýcarsku

Přehledně na mapě Stáhněte si mapu Zimního Švýcarska najdete na ní pečlivě vybraných 40 tipůna ty nejlepší zimní radovánky, pro lyžaře i nelyžaře, skialpinisty, freeridery, bruslaře i sáňkaře, lázeňské typy i šílené blázny… prostě pro všechny milovníky zasněžených hor. Všech 40 tipů popsaných v podrobných článcích s fotkami najdete na MojeSvycarsko.com

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: