Kammsport skončí nebo bude dovážet stany?

Kammsport skončí nebo bude dovážet stany?

Pokud nevěříte zprávě, že propagátor Gore-Texu, známá šumperská firma KAMMsport by měla ukončit svoji činnost, nebo že by se věnovala dovozu stanů, nebudete jistě sami. Obě tyto zvěsti odporují dosavadním zkušenostem přátel outdooru. Přesto jsou obě pravdivé i když …

Pokud nevěříte zprávě, že propagátor Gore-Texu, známá šumperská firma KAMMsport by měla ukončit svoji činnost, nebo že by se věnovala dovozu stanů, nebudete jistě sami. Obě tyto zvěsti odporují dosavadním zkušenostem přátel outdooru. Přesto jsou obě pravdivé i když nejsou pochopitelně pravdou úplnou. Začněme ale popořádku. KAMMsport má své počátky již v roce 1986, kdy Roman Kamler začal šít péřové spacáky, ve známost však firma vstoupila především tím, že v roce 1993 uvedla na český trh do té doby téměř magický membránový materiál Gore-Tex. Na českém trhu si KAMMsport vytvořil dobré jméno. Nyní tato firma skutečně ukončila obchodní činnost, a to ze zcela prostého důvodu: změnila obchodní jméno a také právní subjektivitu. Od nynějška se budeme na outdoorovém trhu setkávat s akciovou společností Tilak. Původ slova tilak je ve staré Indii, kde znamenal kastovní znamení či označení majetku. Tečka ve středu čela mezi obočím později získala pro hinduisty i duchovní význam jako symbol „třetího oka“ či ochrany božstva a v přeneseném slova smyslu i jako znaménko pro štěstí.

Pro mnohé přátele outdooru bude překvapením i to, že kromě vlastní výroby oblečení a zastoupení známé značky bot Meindl, nabízejí v Šumperku i stany. Značka Hilleberg, kterou Tilak dováží, není u nás příliš známá, ale ve světě extrémních expedic je pojmem. Jde o stany vyhlášené špičkovou kvalitou materiálu a zpracování v ceně kolem 25 000,- Kč a více. Pro lepší představu se podívejme na stan Staika.


Staika
Kupolový stan, jeden ze základních modelů pro dvě osoby, šestiúhelníkové tropiko s obdélníkovým vnitřním stanem. Má dva vchody a tropiko před každým z nich vytváří trojúhelníkovou předsíňku. Stan Staika má vynikající stabilitu a je konstruován tak, aby ho mohl postavit jediný člověk i v prudkém větru. Je určen pro expedice a pro použití ve vysokohorských podmínkách.

Vnitřní stan: 230 x 140 cm
Výška vnitřního stanu: 100 cm
Hmotnost kompletního stanu: 3,6 kg
Infocena: 25 200,- Kč
Můžeme uklidnit příznivce bývalé firmy KAMMsport, nyní Tilak, že se v Šumperku dál budou dovážet boty Meindl a šít Gore-Texové oblečení. V této souvislosti není bez zajímavosti, že v letošním roce začala z Gore-Texu šít i další známá česká firma Warmpeace. Kromě zmíněných aktivit zůstává Tilak věrný i všem dalším zvyklostem předešlé značky. Popřejme tedy novému logu na českém trhu, aby dosáhlo cíle, které si staronová firma stanovila. Bude-li opravdu dobře chránit a přinášet štěstí nejen firmě, ale i zákazníkům, jistě nikdo nebude protestovat.

jče

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: