Kamenní mužíci.cz – outdoorový mapový portál (PR)

Kamenní mužíci.cz – outdoorový mapový portál (PR)

Novinkou na internetu v oblasti outdoorových sportů jsou webové stránky www.kamennimuzici.cz Kamenní mužíci.cz je outdoorový mapový portál. Jeho uživatelé mají možnost přenést do mapy ve formě zakreslení trasy své zážitky z outdoorových aktivit…

Placené odkazy k tomuto článku:
Zde může být váš odkaz!Napište nám.

Zkušenosti čtenářů

jedik

Pěkné, opravdu. Po letmém průletu ale pár věcí zarazí.

– škoda, že vrstvy pro tur. a cyklo trasy nejsou nezávislé na podkladu
– dochází tak třeba k tomu, že nějaká cyklotrasa v Hybridním podkladu je, ale v Turistickém ne
– vyhledávání míst i adres by mohlo být sjednocené, dvě políčka zbytečně matou, zkoušel jsem hledat třeba „Sepetná“ nebo „Samčanka“ – známé to v Beskydech místa – a ani v jednom nic 🙁
– vyhledám „Lysá hora“, najde tu našu beskydskou, ale ukazovátko na mapě je x metrů pod vrcholem 🙂

Krásný by byl:
– zobrazení cachek pro geocaching (to by byla úplná bomba)
– plánovač tras (routování po tur. i cyklo trasách)
– měřič vzdáleností

Jinak moc pěkný počin, palec nahoru!

Semo

Ako je to s licenciou a exportom dat von z aplikacie? Nemam najmensiu chut krmit hodiny nejaku aplikaciu, ktora po 3 rokoch zakape (ci uz z ekonomickych dovodov, alebo preto, ze server zhori a zalohy boli na nekontrolovanom write-only mediu) a ja mozem tie iste informacie vkladat inymi klikmi do zase ineho pokusu. Nemam problem s tym, ze si to stiahne aj nejaka firma a bude na „mojich“ datach zarabat. Ale ak nieco zadam, tak chcem, aby existovala zaruka, ze data preziju smrt prevadzkovatela. Najcennejsie su trasy, pretoze podobnu aplikaciu napise zase niekto iny za pol roka (podla velkosti tymu), ale data sa zbieraju roky a znechuteni uzivatelia nebudu svoje trasy zadavat 10 v zivote na 10 roznych serverov.

Martin Senger

…jsou priznive. To, ze ted budu rikat, co me zarazilo, tedy neznamena, ze jsem si nevsiml toho kvanta dobrych veci 🙂

* Nezda se mi, ze muze kterykoliv registrovany ucastnik menit trasu. Zmenit jsem zkusmo jeden bod na „Me prvni Tatry“ a ted abych to daval zpatky. To by mel jen autor, nebo nekdo se skupiny uzivatelu, ktere to autor dovoli.

* Hledani posouvanim mapy je fajn, ale kazdy vidi nejdrive policko „Hledany vyraz“ (vpravo nahore), a to moc nefunguje. Zadal jsem „tatry“ „sumava“ i „šumava“, a nenaslo se nic.

* Trasa myslim nepotrebuje vykreslovat ctvereckem kazdy waypoint. Mozna treba jen na pozadani. Plynula trasa bude prehlednejsi.

* Neda se nesrovnavat s jinymi podobnymi strankami. Proto mne hned napadlo, zda neplanujete pridavat aspon par fotek – jako je to na EveryTrail?

* Mohla by redakce SvetaOudooru prosim preposlat tyto komentare kamennym muzikum?

Diky,
Martin

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: