Kam na aktivní dovolenou? Objevte nejlepší letní destinace s TUI.cz

Kam na aktivní dovolenou? Objevte nejlepší letní destinace s TUI.cz

Cestovní kancelář TUI.cz nabízí širokou škálu zájezdů do nejrůznějších koutů světa, ideálních pro milovníky pěší turistiky a trekingu. Ať už hledáte horské výstupy, malebné pěší trasy, nebo dobrodružné treky, TUI.cz má pro vás tu správnou nabídku. Pojďme se podívat na několik oblíbených destinací, kam se můžete s TUI.cz vydat za aktivní dovolenou.

Řecko: opojné spojení hor a moře

Že je Řecko destinací jen pro relax u moře? Kdepak! S cestovní kanceláří tui.cz můžete navštívit například mnohé řecké ostrovy, které nadchnou i milovníky pěších túr, cyklistiky nebo lezení. Odpočinek v osvěžujících vlnách moře totiž nejlépe chutná po pořádném výkonu. Korfu láká milovníky dálkových trailů – 150 km dlouhý Corfu trail protíná ostrov od severu k jihu a prochází skrz olivové háje ve vnitrozemí i po písečných plážích a podél útesů. Hustá síť horských silnic se vine vnitrozemím ostrova Rhodos, který nadchne vyznavače cyklistiky, ale poblíž oblíbené pláže Anthony Quinn Beach najdeme i pěknou lezeckou oblast Ladiko. Na Krétě čeká nejhlubší evropská soutěska Samaria, která se v délce 18 km ostře zařezává do svahů pohoří Lefka Ori. Podél divokého jihozápadního pobřeží Kréty se vine také dálková stezka E4, jež vede nad útesy, prochází odlehlými vesničkami a míjí řadu prastarých pevností.

Bulharsko: Za panenskou přírodou Balkánu

Ani Bulharsko není jen čistě plážovou destinací. Milovníky hor zvou k objevování dechberoucí kouty Karpat – pohoří Rila a Pirin patří ke skutečným perlám a umožní vystoupat i na nejvyšší vrchol celého Balkánu, téměř 3000 metrů vysoký vrchol Musala. Za zaslouženým odpočinkem po horských túrách zamiřte na bulharskou riviéru, která láká na odpočinek na prosluněných zlatých plážích i tepající noční život v barech a klubech.

Turecko: Nespoutané hory a křišťálové moře

Zatímco turecké pobřeží v létě přitahuje širokou nabídkou hotelů s all inclusive a osvěžujícími bazény, zdejší hornatá krajina na své objevení z větší části stále čeká. Pokud chcete zkombinovat aktivní dovolenou s odpočinkem u moře, jste tu správně. Vyznavači dálkových treků ocení Lykijskou stezku podél pobřeží Středozemního moře – první značenou dálkovou trasu v Turecku. Na severo-východě země láká k výstupu bájný Ararat – jedna z nejsnáze dostupných pětitisícovek bez nutnosti lezení i horské přechody v pohoří Kačkar. Za krajinou jako z jiného světa se vypravte do oblasti Kappadokie ve vnitrozemí s řadou tras kaňony a kolem bizarních skalních útvarů a věží.

Slovinsko: Klenot východních Alp

Slovinsko je často přehlíženo, ale nabízí některé z nejkrásnějších turistických tras v Evropě. S TUI.cz můžete navštívit oblasti jako Triglavský národní park, kde se nachází nejvyšší hora Slovinska, Triglav (2 864 m). Okružní dálková trasa Juliana Trail vás provede přes alpské louky, hluboké lesy a kolem křišťálově čistých jezer Julských Alp.

Řece Soča se často přezdívá Smaragdová kráska. Julské Alpy, Triglavský národní park, Slovinsko
Řece Soča se často přezdívá Smaragdová kráska. Julské Alpy, Triglavský národní park, Slovinsko

Španělsko: Pěší turistika na Kanárských ostrovech

Kanárské ostrovy nejsou jen destinací pro milovníky pláží, ale také pro turisty a trekery. S TUI.cz můžete navštívit ostrovy jako Tenerife nebo La Palma, které nabízejí úžasné turistické trasy. Na Tenerife můžete vyrazit na vrchol Pico del Teide, nejvyšší hory Španělska, nebo objevovat Anaga Rural Park s jeho bujnými lesy a dramatickými výhledy. Kanárské ostrovy nabízejí příjemné klima po celý rok a rozmanité přírodní scenérie.

TUI.cz nabízí širokou škálu destinací pro milovníky pěší turistiky a trekingu. Ať už sníte o výstupech na alpské vrcholy, objevování malebných horských stezek nebo dobrodružství v exotických krajích, TUI.cz vám pomůže najít ideální zájezd. Prozkoumejte nabídku TUI.cz a vydejte se na svou vysněnou turistickou dovolenou. Více na https://www.tui.cz/recenze

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: