HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Kajakář plachtí kolem světa

Kajakář Tyler Bradt je světovým rekordmanem v nejvyšším sjetém vodopádu. Seskočil v kayaku Palouse Falls v americkém státě Washington, které jsou téměř 60 metrů vysoké. Tentokrát před sebe postavil zcela odlišný cíl – chce obeplout svět na plachetnici.

Když Tyler Bradt v roce 2009 sjel 57 metrů vysoký vodopád Palouse, překonal doslova „o parník“ tehdejší rekord Brazilce Pedra Olivy, který sjel „jen“ 39 metrů vysoký vodopád Salto Belo. Seskok vodopádů, které jsou o 5 metrů vyšší než známé Niagarské vodopády je od té doby světovým rekordem.

Po zranění zad, které při rekordním seskoku utrpěl, o Tylerovi nebylo pár let slyšet. V současnosti vyrazil na cestu kolem světa. Vyměnil však kajak za plachetnici a v rámci pětileté expedice Wizard’s Eye. Kromě plachtění chce Tyler cestou zkoušet i jeskynní potápění, horolezectví a další sporty.

Expedici Tylera Bradta sledujte na HYDROmagazin.cz. Najdete tam spoustu novinek ze světa, kde všechno, co není mokré, je aspoň trochu vlhké.

Na cestu Tyler vyráží s 14 metrů dlouhou a 20 tun vážící lodí s ocelovým trupem, která byla postavena pro nejnáročnější plavby na světových mořích a oceánech. Expedice je rozdělena na několik částí. V současnosti je již Tyler na cestě a zveřejnil první video zprávu z expedice:

Podrobnější informace hledejte na wizardseye.tv a facebook.com/WizardsEyeExpedition.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: