Jihorakouské pohoří Nockberge láká turisty na neporušenou přírodu

Jihorakouské pohoří Nockberge láká turisty na neporušenou přírodu

Biosférická rezervace Nockberge je jedním z klenotů Korutan, slunečného jihu Rakouska. V této malebné krajině je možné pozorovat nepřeberné množství druhů rostlin a zvířat, upravené a výborně značené turistické stezky nabízejí návštěvníkům ty nejlepší podmínky a místa.

Měkce zaoblené vrcholky hor pohoří Nockberge vytvářejí skutečný ráj pro výlety pro celou rodinu. Nenáročné trasy vedou přes ryzí přírodní krajinu a nabízejí množství krásných pohledů na blízké i vzdálené okolí. Tímto rájem se také vine 34 kilometrů dlouhá horská silnice Nockalmstraße, která je perfektním výchozím bodem pro výšlapy na vrcholy. Aby se omezil zbytečný provoz aut jezdí autobus Sommerbus Nockberge od července do září na výchozí body pěších tras, zastaví vám, kde budete chtít.

Horské chaty se srdečnými a pohostinnými majiteli jen umocní zážitky z přírody také gastronomickými dobrotami. U silnice Nockalmstraße leží Karlbad, stará selská lázeň a v této podobě jedna z posledních vůbec. Tady si každý může užít tradiční lázeňskou kúru a nádherně se uvolnit.

Pro malé i velké nabízejí průvodci biosférickou rezervací speciální tématické výlety, plné skvělých zážitků. Další unikátní atrakce se nachází na náhorní plošině Turracher Höhe. Na trati dlouhé celých 1600 metrů je možné se s výskotem svézt na jedinečné alpské bobové dráze až do údolí.

Pro nejmenší hosty připravilo centrum Heidi-Alm v horském regionu Falkert možnost prožít pěkné chvíle v přírodě, děti se mohou vyřádit a prožít napínavá dobrodružství v malém zábavním parku. V alpském průsmyku Hochrindl vás čeká panenská příroda a nadýcháte velmi čistého a čerstvého horského vzduchu, který je místním neviditelným turistickým lákadlem. Ale anii pokud hledáte kulturní vyžití nepřijdete v regionu zkrátka: na zámku Albeck nebo ve městě Feldkirchen čekají na návštěvníky lačnící po poznání skvělá muzea a tematické výstavy.

V Korutanech mají milovníci pěší turistiky nespočet možností jak si naplno užít aktivní pohyb a odpočinek. Ať už při odpočinkových výletech po malebných stezkách, vysokohorských túrách po Národním parku Vysoké Taury nebo během výšlapů po Karnských Alpách přes hranice států či terénem biosférickou rezervací alpského pohoří Nockberge. Pestrost korutanské krajiny nabízí v každém ročním období kompozici nádherných barev, tyrkysově modrých jezer a širokých výhledů. Každý, podle chuti a nálady, fyzické kondice a vytrvalosti, si může zvolit z bezpočtu dobře značených tras všech stupňů obtížnosti. Spoustu praktický informací naleznete na www.korutany.com.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: