Jezera, řeky a termální lázně ve Švýcarsku

Jezera, řeky a termální lázně ve Švýcarsku

Pokud se rozhodnete pro letní dovolenou ve Švýcarsku, rozhodně to neznamená, že se nevykoupete. Pestrá nabídka možností Vás pravděpodobně spíše pozitivně překvapí.

FOTO: Switzerland Tourism

První  obavu, že místní jezera jsou pro koupání příliš studená, vyvrací informace o teplotě vody 25 stupňů v letních měsících v řadě jezer – Bodamském, Lucernském (Vierwaldstättersee), Ženevském, Luganském, Lago Maggiore a dalších. Plavání v létě je oblíbenou zábavou místních, všude najdete příjemné pláže a často  překvapivě přímo v centrech měst. Většina je jich přístupných zdarma. Téměř na každém jezeře se konají i závody v přeplavání jezera, které se těší mimořádně vysoké účasti především místních.

Prohlédněte si další fotografie k článku…

Stejně tak oblíbené je i plavání v poměrně rychlých vodách Rýna v Basileji a Aary v Bernu. Nástupní i výstupní místa jsou označena, plavání tady je velkým zážitkem. K tradiční výbavě místních patří vodě nepropustný batůžek, kam si složíte své oblečení, po dobu plavby Vám pak slouží i jako bójka, což oceníte zejména v Basileji, kde vodu brázdí kromě plavců i řada lodí a pestrý batůžek na hladině je tak dobrým upozorněním na Vaši přítomnost. Batůžek lze zakoupit ve specializovaných obchůdcích přímo na nábřeží. Plavání tady lze doporučit dobrým plavcům a není vhodné pro malé děti.

Basilej je město se 170 000 obyvateli ležící na pomezí Švýcarska, Německa a Francie. Kromě centrální banky centrálních bank zde sídlí například nejstarší švýcarská univerzita. Město proslulo také skloubením nové a tradiční architektury. Po moderních stavbách se tady můžete projít i s průvodcem.

Příjemným zpestřením Vašich aktivit a také koupáním nezávislým na počasí jsou termální lázně. Největší v Alpách najdete ve Wallisu v Leukerbadu. Ve Wallisu jsou ale i další termální lázně Saillon přímo v údolí Rhony, Ovronnaz v horách nad Martigny. Oblíbené jsou také termální lázně v Graubündenu ve Scuolu nebo architektonicky zajímavé lázně ve Valsu.

Grand Tour of SwitzerlandGrand Tour of Switzerland – 1643 km autem nebo na motorce, 5 alpských průsmyků, 22 jezer, 12 míst zapsaných na seznamu Světového dědictví UNESCO.

Dalších 68 nejaktraktivnějších zastávek na trase speciálně připravených pro outdoorové nadšence najdete na webu www.MojeSvycarsko.com/GrandTourOutdoor.

Pro další, převážně praktické informace (ubytování, možnost dopravy, speciální akce apod.) navštivte stránku pro milovníky Švýcarska: MojeSvycarsko.com.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: