Jezera nad Sv. Mořicem – Šest modrých důvodů k výletu do hor

Jezera nad Sv. Mořicem – Šest modrých důvodů k výletu do hor

Ve švýcarském Svatém Mořici v krásném rozlehlém údolí Engadin je takové množství přírodních krás, že by byl hřích při krásném počasí zůstávat na jediném místě a žádnou z nich nenavštívit. My navíc víme o šesti důvodech vyrazit do přilehlých hor – Vodní chodník spojující šest horských jezer.

Krátká nenáročná, přesto hezká cesta k šesti modrým zrcadlům engadinské oblohy – tak je nazývána Vodní cesta na úpatí hory Piz Corvatsch.

Jak už to v horách bývá zvykem, k našemu cíli vede několik cest. Ta nejkratší cesta k jezerům vede z malého městeška Sils jihozápadně od Svatého Mořice. To leží na překrásném místě s fascinující scenérií. Nejenom že jej omývají dvě křišťálově čistá jezera Silvaplana a stejnomené Sils, ale na jih se táhne malebné a stále zelené údolí Fex, zařezávající se mezi štíty alpských vrcholků.

Toto místo působí na člověka velmi pozitivně a dodává mu notnou dávku energie i kreativních myšlenek. Důkazem jsou například velmi časté návštěvy zpěváka Davida Bowieho, který sem dodnes jezdí čerpat inspiraci ke svým skladbám. V minulosti sem jezdíval básník i filozof Friedrich Wilhelm Nietzsche.

Ze Silsu vás vyveze kabinová lanovka na Furtschellas až do nadmořské výšky 2313 m. Tady začíná 2,5km okruh kolem šesti jezer. Ta jsou výjimečná nejen svou krásou, ale také geologickým složením jejich podloží. Každé jezero je z geologického hlediska unikátní. Jejich jména jsou proto inspirována právě konkrétními druhy hornin. Cesta tvoří okruh a ten zvládnete v pohodě ujít za 2,5 hodiny. Náročnost není nikterak velká a tak můžete přibalit s sebou i své ratolesti.

Až sejdete zpět do údolí Engadin, můžete využít velkých vodních ploch obou jezer a z paluby lodě si pěkně vychutnat pohled na hory, jež vám celý den dělaly příjemnou společnost.

Švýcarsko bez rámečku 2012Údolí Engadin, jímž protéká řeka Inn, patří k těm nejhezčím v celém Švýcarsku, samotné leží ve velké nadmořské výšce 1800 m, přesto jej lemují vysoké štíty okolních hor. Naleznete v něm nedotčenou přírodu, malebné vesničky i větší městečka – například známý Svatý Mořic. Více informací o Švýcarsku naleznete na www.MojeSvycarsko.com.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: