Jesenických 24 hodin na běžkách

Jesenických 24 hodin na běžkách

Máte-li chuť vyzkoušet svou běžkařskou vytrvalost, jistě Vás zaujme čtyřiadvacetihodinovka na běžkách v Jeseníkách. Netroufáte-li si sami, můžete se střídat v dvou či tří členných týmech.

Jak to všechno začalo?

…podle organizátora závodu Michaela Pokorného:

Jednou ráno jsem se probudil a řekl si, že by mohlo být zajímavé zkusit, jestli se dá přežít běh na lyžích 24 hodin po sobě. Odpověděl jsem si, že nedá a spal dál. Časem mě však napadlo, že kdyby se ta šichta rozdělila mezi tři lidi, možná by to přežít šlo. Tak se zrodil tento závod. Nyní chystáme již šestý ročník. A hlavní motto opět je: ….vydržet do konce! Tak pojďte do toho!

Letos se závod bude konat o víkendu 2. – 3. března. Startu horského hotelu Paprsek v Jeseníkách v sobotu v 11:00, konec o 24 hodin později. Zúčastnit se mohou jednotlivci i dvou či tříčlenné týmy, které se libovolně střídají na trase o délce 4,2 kilometru a převýšení 55 metrů. Po celé délce je připravena stopa pro klasiku a současně je možno i bruslit. Volba běžeckého stylu je tedy čistě na vás.

Jednotlivci mají možnost jedné osoby jako nezávodícího doprovodu a maximální souvislou přestávku 8 hodin. Týmy mohou využít přestávku nejdéle 2 hodiny.

Startovné a přihláška

Do závodu je možné se zaregistrovat buď odesláním internetové přihlášky anebo na místě před závodem. Protože kapacita trati i organizátorů je limitována, je velmi doporučeno přihlášení s předstihem.

Startovné je pro každého účastníka závodu stanoveno ve výši 280 Kč.

Nezávodící doprovod jednotlivce hradí pouze registrační poplatek 50 Kč.

Kategorie

  • jednotlivci muži
  • jednotlivci ženy
  • týmy muži
  • týmy ženy
  • týmy mix

Více informacích na www stránkách závodu: xmountain.cz/24.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: