Jesenická Horská výzva bude opět v zajetí sněhu a ledu

Jesenická Horská výzva bude opět v zajetí sněhu a ledu

Již jen pouhý týden zbývá do startu 1. závodu, který se uskuteční ve dnech 5. – 6. dubna 2013 v Jeseníkách. Na tomto závodě se letos sejde na 800 závodníků z celé ČR!

Letošní jarní „primavera“ ultra-trailových závodů, bude také podle startovní listiny jedním z nejlépe obsazených závodů svého druhu v ČR!

Svou zásluhu na tom má kromě jiných borců pomýšlejících na přední umístění také jedna z největších sportovních osobností na startu a pro mnohé také závodník, s kterým se budou chtít na trati poměřit – známý český ironman, Petr Vabroušek. Ten bude startovat na trase Long ve dvojic s dalším skvělým závodníkem a také vítězem loňského Jesenického závodu Rock Point Horské výzvy – Zbyňkem Cyprou.

Prozatím se jarní počasí o slovo nehlásí a vypadá to, že příroda si usmyslela udělat z prvního závodu díky sněhovým podmínkám opravdovou „Výzvu“ i pro ty nejotrlejší!

Neulehčit závodníkům se rozhodli také pořadatelé, kteří stejně jako v loňském roce do pravidel opět vložili dodatek v podobě zákazu použití sněžnic, nesmeků, maček a podobného vybavení, které by mohlo usnadňovat postup ve sněhu.

„Předpověď počasí na další dny nevypadá úplně růžově a lze očekávat, že se většina závodu poběží, či půjde tak jako vloni ve sněhu. V zájmu zachování charakteru běžeckého a trekingového závodu a především pak možnosti rovného srovnávání se mezi závodníky jsme se však i přes tyto prognózy opět rozhodli pro nepovolení sněžnic a podobného vybavení.

Myslím, že je to správné rozhodnutí, povolení sněžnic by rozdělilo startovní pole na ty, co je mají a co ne a celý koncept těchto závodů, který klade důraz především na rovnocenné podmínky pro všechny s možností srovnání se všech závodníků na trati ve stejných podmínkách by postrádal svůj smysl“, řekl ředitel závodu Pavel Zitta.

Těšit se mohou závodníci, jak na pamětní trička v v líbivém designu, měření výsledků i s mezičasy online na webu závodu, výsledkový servis ve formě čipů, kvalitně zaznačenou trasu závodu fáborkami a směrovkami s reflexní páskou, občerstvovacími stanicemi s širokou nabídkou slaného i sladkého jídla, ovoce, čaje a iontového nápoje, či pro ty co přecení své síly možností svozu autobusem ze dvou sběrných míst na Ramzové a Ovčárně zpět do prostoru startu a cíle v areálu Kouty.

Pro ty, kteří nebudou mít stále dost, bude na pořadu dne v odpoledních hodinách nachystána možnost startu v exhibičním závodě Runhill (výběh do sjezdovky), jehož výtěžek ze startovného podpoří dobrou věc a půjde na charitativní účely!

Po vyhlášení vítězů závodů Long, Half i Runhill, které je plánováno na 16 hodin pak nebude bránit nic tomu, aby celý závodní den vyvrcholil od 17 hodin afterparty se skupinou Jupiter, kde poteče pivo proudem a především nebude chybět dobrá zábava a možnost povyprávění si u piva o závodě!

V případě, že jste se ještě nestihli do závodu zaregistrovat, tak můžete učinit v ještě v samotný den startu v areálu Kouty v Koutech nad Desnou, veškeré info o 1. závodě, či celém seriálu pak získáte na www.horskavyzva.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: