Jedete na vodu, zkuste Vodáckou navigaci!

Jedete na vodu, zkuste Vodáckou navigaci!

Plánujete letos vyrazit na vodu? Pak by Vás mohl zajímat nový internetový průvodce a kilometráž nejznámějších českých řek. K dispozici je nejen na webu, ale také jako mobilní aplikace pro Vaše telefony a je navíc zcela zdarma.

Jakou řeku pojedeme? Kde budeme tábořit?

To vše najdete na webu VodackaNavigace.cz snadno a rychle. Aplikace umožní jednoduše naplánovat „vodu“, tedy vybrat zajímavý a aktuálně sjízdný úsek řeky, zjistit vše o obtížnosti, vzdálenostech, jezech a nebezpečných místech, najít vhodné kempy, parkování a výdejní i sběrná místa půjčoven. U popisu sjíždění/přenášení jezů je k dispozici i názorné a přehledné schéma. Kromě fotek najdete u mnoha míst také 3D panoramata – tedy fotky, kde se můžete rozhlédnout všemi směry.

VodackaNavigaceVodackaNavigace.cz

Vše je možné vytisknout a vzít s sebou na vodu v papírové podobě. Také můžete poslat (sdílet) kamarádům odkaz na vybraný úsek či místo srazu.

Kolik bude dnes jezů? Jak je to ještě daleko? Mám hlad, není tu hospoda?

Mobilní verzi (pro telefony s Androidem) můžete použít přímo na řece. Důležité je, že funguje i bez připojení k internetu, všechna důležitá data má aplikace přímo v sobě.

GPS mobilu zjistí aktuální polohu a vodák má k dispozici nejen informace o svém okolí, ale i vzdálenosti (po řece, ne vzdušnou) do cíle, k nejbližšímu jezu, tábořišti, občerstvení nebo zajímavosti (kde je hrad a kde je vhodné přistát, když se na něj půjdete podívat).

V mobilu nejvíce využijete asi informace o jezech, u každého najdete podrobný popis sjíždění/přenášení a také přehledné schéma a fotku. Dále jsou k dispozici například kontakty na kempy, vhodná nástupní místa na vodu, podrobnosti o zajímavostech v okolí a informace o dopravě.

Prohlédněte si všechny fotografie k článku…

VodackaNavigace.cz

Ve Vodácké navigaci najdete podrobnou kilometráž pro 11 řek, konkrétně Vltavu, Sázavu, Otavu, Ohři, Lužnici (včetně Nové řeky), Nežárku, Orlici (+Tichou a Divokou)  a Berounku s informacemi o jezech, peřejích, obtížnosti úseků, sjízdnosti, přístupech k řece, kempech, občerstveních, zajímavostech v okolí, dopravě, obcích, mostech, přítocích, vodočtech…

Data ve Vodácké navigaci nejsou kopií starých kilometráží. Vše je nově zadáno, popsáno podle skutečnosti a zatříděno do mapy. Na vytváření a údržbě dat spolupracuje několik lokálních partnerů, vodáckých půjčoven. Řeky velmi dobře znají, denně se na nich pohybují a díky tomu by vše mělo být aktuální.

Mobilní verze je nyní také částečně přeložena do angličtiny, takže pomůže v základní orientaci na našich řekách i cizincům.

Vodácká navigace je zcela zdarma, takže nic nebrání vyzkoušet ji co nejdřív.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: