Je možné lézt těžké cesty jen se třemi končetinami? Ano! + VIDEO

Je možné lézt těžké cesty jen se třemi končetinami? Ano! + VIDEO

Obloha se zatáhla, skály navlhly a začíná být zima jako v …… Ti, kteří nemají zimní sídlo někde na jihu Španělska nebo Itálie, si na půl roku musí zase zalézt pod boulderové převisy a strávit tam zimu. O to, abyste v těchto chmurných časech neztratili motivaci, se stará hendikepovaný Američan Ronnie Dickson.

Mnozí by si možná mysleli, že Ronnie, kterému je dnes 26 let, přišel o svou levou nohu po nějakém hrůzostrašném pádu v horách či na skalách. Realita je však trochu jiná. Ronnie přišel o nohu v důsledku vrozené vady před osmi lety a teprve rok poté začal s lezením.

Nedávno se pokoušel přelézt boulder „Dragon Turns“ (Shawangunk, stát New York), který je ohodnocen za V9 na boulderové škále. Po třech dnech úsilí se mu to povedlo a vy se na jeho úspěšný pokus můžete podívat.

Jeho momentálním životním cílem je vylézt boulder o obtížnosti V10 (na škále V1 – V16). Jak je vidět na videu, už se k tomu blíží – boulder Dragon Turns, obtížnost V9.

Možná, že už v prosinci se dočká vytouženého cíle, tedy boulderu za V10, protože právě za ním cestuje do Joe’s Valley v Utahu.

Ronnie v současné době pracuje jako protetik na specializované protetické a ortopedické klinice, jež sídlí na Floridě a zaměřuje se na dolní končetiny.

S využitím climbing.com

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: