Jaroš a „Tráva“ na vrcholu Annapurny! + AUDIO

Jaroš a „Tráva“ na vrcholu Annapurny! + AUDIO

Radek Jaroš s Honzou Trávníčkem jsou po 37 dnech na konci své Himálajské pouti! Výstupem na Annapurnu I se Radkovi povedlo stanout již na třinácti osmitisícovkách a chybí mu poslední, kterou je K2!

Přečtěte si vše, co se očima našich horolezců událo za poslední týden na Annapurně.

30.4.

Straší nás séraky, laviny a podobnej mrak jako na K2. Visí tam strašně často mezi 7 a 8 tisíci metry a znemožňuje výstup na vrchol. Tři expedice po sobě jsem to zažil, nikdy nás nepustil na vrchol. Tady visí od 5 500 m a kam sahá?

Vyrážíme ráno v šest do CII, další den CIII, potom C4 a ???!!! Pravděpodobně se hne celej BC, však jsou tady někteří víc než měsíc!

Don a já jdeme společně s několika šerpama zafixovat ten lavinovej žlab 🙁 Někdo to udělat musí, akorát že se moc nevyspím, vyrážíme ve 4 hod v noci.

Kompletní zprávu si můžete přečíst na Radkově webu.

SMS 1.5. – C2

NESTESTI NECHODI PO HORACH ALE PO LIDECH! V C1 SE DON DOZVEDEL O TRAGEDII DOMA ZITRA ODLETA DO KÁTHMÁNDÚ A DOMU. NEJVETSI TAHOUN DO TED LEADER. ZAS NAM TO SPOLECNE NEVYJDE. ZITRA NAS CEKA KULOAR. ODPOLEDNE KLESL JET STREAM NA VYCHRICI OD 6000 JE ALE MRAK. JDE VIC JAK 25 LIDI ALE MIN JAK POLOVINA BYLA JEN V C2. TRAVA BEZI JAK SRNA. POSTAVILI JSME ORTIKA KRASNEJ STAN NEMAME TYCKY TAK OBCURAVAME KAZDEJ KOLIK. MAME JIRKUV MED Z VYSOCINY CAJ A SLIVKU A PRAZSKOU SUNKU SCHAZI SLUNCE. ZDAREC VSEM

SMS 2.5.

VSE JINAK!!! VRATILI JSME SE Z 5700M ZMENA POCASI STRASNEJ VITR A V NOCI VELIKA LAVINA A DRUHA KDYZ JSME DOCHAZELI POD STENU 16 LIDI TO ZABALILO ZUSTALO NAS 9 POKUD BUDE ZITRA POCASI VE 4H VYRAZIME POKUSIT ZAFIXOVAT DO C3. POTUD JE DOST SNEHU NAHORE BUDE PODLE ME VYMETENO ALE BUDE TO BOJ A DRINA TAHNEME DOST FIXU A TABOR.

SMS 3.5. – C3 (6.646m)

DOPO KRASNE START V 6H. JA VE 12 V C3. TRAVA V 18 TEN ME DAL! JSME OK. RANO KRASNE, POTOM LAVINA, ODPOLEDNE BOURKA, VANICE A JSME 3 VE STANU PRO DVA TO BUDE NOC!!!

SMS 4.5.

POCASI NAS DONUTILO POSTAVIT STAN KAM BYCH ANI NEPRITELE NEPOSLAL. ZASE SNEZI TOTAL NA P… VCEREJSI BOURKA DONESLA SPOUSTU SNEHU RANO UVIDIME JESTLI NAHORU NEBO DOLU OBOJE NEPEKNY I KDYZ BEZ SNEZENI VRCHOL REALNEJ. JEDNA PREDPOVED V PONDELI SUCHO DRUHA 60CM. ZATIM NEBYL DEN ABY NESNEZILO. MADARI VLEZLI DO TRHLINY! LAVINY MALE I VELKE PRESNE PADAJI SNAD TAM NEZUSTANOU.

SMS 5.5. – jdeme na horu!

V NOCI NENAPADLO 15 ALE 5 PREZILI JSME! PO DVOU NOCICH MAM POCIT RELATIVNIHO BEZPECI V C5. POKUD NENAVALI MOC POKUSIME SE V NOCI O VRCHOL. JSME ASI DVA A DVA SERPOVE. PRAVE JSEM DELAL TEST VE VYSCE V RAMCI VYZKUMU NEDOSTATKU KYSLIKU NA MOZEK NEUDELAL JSEM PRIKLAD Z MATIKY 🙂 V 9H JDEME ASI NA VRCHOL.

SMS 6.5.

VYPADA TO ZE NEKDO PRASKNUL ZE JSME TAM BYLI TAK DOBRA START 21 H VRCHOL 9 RANO TRAVA 1 POPOLEDNI MA TO DO STANU JESTE TAK 1,5H JE V BEZPECI ALE NA SRACKY 🙂

ZITRA MIZIME Z C5 JA CHCI AZ DO BC MOZNA. TEDA URCITE TO BUDE TORTURA TA VZDALENOST NAVIC JSEM ZJISTIL ZE DODAM.KRISTINE NEJEN LATKU K UBYTKU MOZKOVE TKANE ALE I VLIV MRAZU A NEDOSTATECNEO PROKRVENI NA PERIFERNI OBLASTI KONCETIN ASI SE PROLITNU VRTULNIKEM 🙁 TROCHU JSEM PO POM TOUZIL ALE JINAK…

Na stránkách Českého rozhlasu si můžete poslechnout slibované AUDIO v podobě telefonického rozhovoru po výstupu.

Celý web pohora.cz klukům gratuluje a přeje bezpečný návrat!

S využitím radekjaros.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: