Jaké jsou první dny outdoorových speciálek?

Jaké jsou první dny outdoorových speciálek?

Máme rádi specializované obchody s outdoorovým vybavením, kde vám poradí outdooroví nadšenci a kde si vyberete z kvalitních značek včetně těch českých. Rádi s nimi sdílíme jejich první dny po otevření 27. 4. 2020. Kolik přišlo zákazníku, co nakupovali a jak zkoušeli oblečení, se dozvíte v našem výpisu dojmů z outdoorových prodejen.

Český Ráj – Mladá Boleslav

Obchod Český Ráj byl zavřen měsíc a půl. V tuto dobu jsme měli čas „načančat“ a vybavit prostory jarním zbožím. Samozřejmě jsme prodejnu vybavili potřebnými hygienickými prostředky pro zákazníky i náš kolektiv. 

Dle nařízení vlády jsme byli nuceni uzavřít kabinky na zkoušení oblečení, což při normálním chodu není tak jednoduché. Někteří zákazníci věděli, že si zboží nesmějí zkoušet, ale víceméně věděli, které velikosti jim padnou. Druzí, kteří o tomto příkazu nevěděli, brali tuto informaci s humorem a mysleli si, že si děláme legraci. A tak jsme jim pomohli správné velikosti vybrat. 

Mile nás potěšilo, že dnešním dnem zákazníci opět otevřeli dveře našeho obchodu v hojném počtu. Vybaveni rouškou si drželi respektující odstup a odcházeli s úsměvem v očích.

Zapsal: Jakub Zítka, Foto: Pavlína Martin Photography

Český Ráj

HUDY – Liberec a Jablonec nad Nisou

Vlastně už jsme otvírali dlouho před dneškem. Chystali jsme vše, co bylo přikázáno, abychom zase mohli přivítat naše zákazníky. Zažili jsme všichni ten pocit, jako když stojíš na startu závodu. Trénoval jsi, myslíš si, že jsi udělal vše pro skvělý výsledek. Ráno už ti tepe v hlavě a čekáš na něco, co nevíš, co bude…

Jo a byli skvělí. Přišli, byli ohleduplní a radostní. Ten pocit, že už se vracíš někam, kde to dobře znáš.

Samozřejmě, že v Jablonci se z toho „podělala“ hned kasa a museli jsme všechno řešit pod dohledem fronty zákazníků, ale pak se všechno zaběhlo a bylo to super.

„Víme, že si to nemůžeme vyzkoušet, to jsme si přečetli“… zákazníci jsou informováni. Nikdo to nehrotil. Měsíc abstinence nás tak trochu proměnil – všechny. Doufám, že na dlouho.

Ve frontě stojí ti, co jim upadly podrážky, ale i senioři, kteří prochodili gumičky u holí, mladí i staří, všichni se smějou a jsou šťastní. Většina je vděčná za to, že můžou mluvit, mluvit a mluvit, i když přes tu roušku.

Zapsala: Marcela S.

HUDY

HANIBAL

Tohle není konec, dokonce ani začátek konce. Ale možná je to konec začátku. (Winston Churchill po bitvě o Británii). Ne, asi není potřeba hodnotit současný (a nedávno minulý) stav slavnými slovy Winstona Churchilla, která pronesl v době Druhé světové války. Ale jako drobná paralela se to hodí. Po měsíci a půl se otevírá většina maloobchodních prodejen, ty outdoorové nevyjímaje. Bohužel si do tohoto slibného začátku nesou pár těžkých ran – nejen ekonomických, ty jsou jasné a dotkly se nejspíš každého. Ty další, ne tak viditelné, jsou nejistota v konzistenci a logice vládních rozhodnutí o tom, jak se smí na prodejnách fungovat, ta druhá pak ve změně, která se na outdoorovém trhu musí projevit – neboť všichni jeho hráči se za poslední měsíc a půl museli nutně přizpůsobovat a měnit. V Hanibalu přišla na jednu stranu úleva, že se můžeme svátek zamilovaných už trávit s našimi milovanými zákazníky. Víme, že tuhle krizi přečkáme, primárně s pomocí našich zákazníků, neboť ta od státu stále zůstává jako nenaplněný slib. Tak jako tak víme, že letošní outdoorové léto bude zajímavé – mnohem víc doma, zaměřené na objevování pokladů českých luhů a hájů. A na to se těšíme.

Zapsal: Ondra Vacek

HANIBAL

ROCK POINT

Též otevřel své kamenné prodejny. Na dotaz otevření dalších prodejen (pravděpodobně v obchodních centrech) uvedl na svém FB profilu toto: „Dobrý den, další prodejny jsou umístěné v obchodních centrech, takže hned jak to bude v těchto centrech povolené. O plánech otevření budeme zde a na našem e-shopu informovat.“

Zapsal: Vojtěch Dvořák

Ostatní prodejny se sportovním a outdoorovým zbožím

Klidně se s ostatními podělte o vaše zkušenosti, postřehy či prosby v komentářích.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: