Jaká jsou elektrokola značek Crussis, Leader Fox a Specialized?

Jaká jsou elektrokola značek Crussis, Leader Fox a Specialized?

Také jste se nechali strhnout popularitou elektrokol? To se vám rozhodně nedivíme, protože elektrokolo je skvělým způsobem, jak si postupně zvyšovat svou fyzickou kondici, a přitom se neochudit o pohodovou vyjížďku. Nemůžete? Pomůže vám elektromotor. Na elektrokole musíte vždy stále šlapat, ale určitě dokážete i větší převýšení zvládnout snadněji, než kdy dříve. Na trhu existuje velké množství nejrůznějších modelů, ve kterých je často obtížné se vyznat. Jedny z nejpopulárnějších elektrokol nabízejí značky Crussis, Leader Fox a Specialized. Proč jsou tak žádané?

Tradiční české značky

V České republice si rozhodně nemůžeme stěžovat, že by zde nebylo dostatek lidí zapálených pro cyklistiku. Proto zde vznikla také celá řada českých výrobců, kteří se specializují na kola a nyní i na elektrokola. V drtivé většině případů jsou tyto firmy postaveny na cyklistických nadšencích, kteří si jednoho dne řekli, že chtějí vyrobit opravdu to nejlepší kolo podle svých představ. Pokud si vyberete elektrokolo od tradiční české značky, může být tou hlavní motivací:

  • Dostupnost náhradních dílů
  • Lokální podpora výrobce
  • Dobrý poměr kvality a ceny

Stále většina z nás přikládá význam umu našich výrobců a v případě českých výrobců elektrokol je důvěra tuzemských zákazníků opravdu velká. Mohou za to i výše zmíněné faktory a samozřejmě kvalitní produkty, které jsou často oproti zahraničním alternativám cenově velmi zajímavé.

Značka Leader Fox

Mezi taková elektrokola patří také výrobky, které přináší na český trh značka Leader Fox. S jízdními koly začal tento výrobce v roce 1996, přičemž je vyrábí v Českých Budějovicích. Zde vznikají samotné designy, ale také se připravuje výroba a montáž kol. Jihočeský výrobce tak může mít nejlépe pod kontrolou samotnou kvalitu výroby, což je pochopitelně základem pro vznik kvalitního kola. V současnosti vyrábí pochopitelně rovněž elektrokola, které dnes už tvoří okolo 10 % celkové produkce. Výrobce také exportuje do celé řady evropských zemí.

U této značky můžete zakoupit kvalitní elektrokola, a to jak v rámci internetového obchodu, tak kamenných prodejen. V nabídce tohoto výrobce najdete zejména sortiment, který se skládá z:

  • Horských, krosových a trekingových elektrokol
  • Dětských kol
  • Skládacích a skákacích elektrokol
  • Tříkolek pro dospělé

Jak je tedy patrné, sortiment je opravdu široký. Právě i díky šíři celkového sortimentu často tuzemské značky bojují o přízeň zákazníků. Vybere si zde prakticky každý. Od těch nejmenších, až po seniory.

Značka Crussis

Mezi další populární značky patří také český výrobce Crussis, který první elektrokolo ukázal v roce 2013. Kromě elektrokol vyrábí také koloběžky. V současné době patří k jedněm z předních výrobců na tuzemském trhu, přičemž této pozice se jim podařilo dosáhnout již během prvních dvou let. Elektrokola se vyrábí přímo u nás na vlastní výrobní lince.

Výrobce má ve své nabídce širokou škálu modelů, a to zejména pokud se jedná o kategorie MTB bajků a trekingových kol. Dnes se výrobce soustředí z velké části také na již zmiňované elektrické koloběžky, ale moderní elektrokola jsou v nabídce neustále, přičemž je často charakterizují vlastní designy a uzpůsobená geometrie rámu. Značka Crussis vyrábí v České republice také celou řadu doplňků pro elektrokola, ať už se jedná o přilby, rukavice, světla, zámky a mnoho dalšího.

U značky Crussis si můžete už ve střední cenové kategorii zakoupit elektrokolo, které má plně integrovanou baterii do rámu. Navíc jsou také speciality v karbonovém provedení, které vám nabídnou opravdu lehké celoodpružené horské elektrokolo o váze pod 21 kg.

Vyberte si to nejlepší české elektrokolo

Pokud vás zaujala produkce českých výrobců, určitě budete muset přistoupit také k volbě konkrétního modelu. Dá se říci, že u zmiňovaných značek nenaleznete produkt, který by nesplňoval vysoké nároky dnešních zákazníků. Vždy je však důležité, abyste si vybrali takové elektrokolo, které vyhoví právě vám. A to samozřejmě nemusí být každý model na trhu. Proto se vyplatí prostudovat si nezávislé recenze, kde se dozvíte informace o:

  • Konkrétních produktech
  • Nejlepším postupu při výběru

Díky tomu se budete moci lépe seznámit s jednotlivými modely, a zároveň zjistíte, co je při výběru vhodného elektrokola nejdůležitější. Díky recenzím si tak můžete vybrat třeba také elektrokolo Crussis. Nedocenitelné pro vás mohou být také recenze zákazníků, kteří si již některé elektrokolo zakoupili. Tyto recenze většinou naleznete na srovnávačích cen.

Elektrokolo je skvělým způsobem, jak si postupně zvyšovat svou fyzickou kondici, a přitom se neochudit o pohodovou vyjížďku.
Elektrokolo je skvělým způsobem, jak si postupně zvyšovat svou fyzickou kondici, a přitom se neochudit o pohodovou vyjížďku.

Velká jména českého sportu

Kvalitu českých elektrokol dokládá také spojení značek se známými sportovci. Mezi takové patří i Jaromír Jágr, který je dnes už českou sportovní legendou. Ten se účastnil také kampaně spojené s elektrokoly značky Crussis. Elektrokolo je dnes již nepostradatelnou sportovní výbavou také Jaromíra Jágra.

Specialista z USA

Kvalitní produkci ale samozřejmě nenajdeme pouze v tuzemsku. Mezi u nás populární elektrokola ze zahraničí patří značka Specialized. Výrobce z USA má s produkcí kol zkušenost už od roku 1974. Na svém kontě má třeba první sériové horské kolo. Při návrhu používá špičkové technologie a kola testuje třeba i ve větrném tunelu.

Na cesty jedině s životním pojištěním

Pokud jste si právě pořídili nové elektrokolo, ať už od libovolného výrobce, určitě myslete na svou vlastní bezpečnost. Zejména, pokud vyrážíte do zahraničí, je potřeba mít na paměti kvalitní pojištění. Stále populárnější je dnes pro tyto případy životní pojištění. Pokud se vám stane úraz, můžete dostávat rentu díky pojištění pracovní neschopnosti. V životním pojištění může být zahrnuto také pojištění invalidity nebo pojištění smrti, které je vždy standardní součástí u životního pojištění.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: