Jak vypadá běžný den Adama Ondry? + VIDEO

Jak vypadá běžný den Adama Ondry? + VIDEO

Adam Ondra je lezec světových kvalit, podle některých momentálně nemá konkurenci. Jak vypadá běžný den našeho nejlepšího skalního lezce? Součástí článku je také film o filmu „Change“, který mimo dokumentace přelezu norské cesty za 9b zabrousí i do jiných oblastí Adamova života.

Každý, kdo někdy vrcholově sportoval, asi ví, že život se točí z velké části jen kolem školy a tréninku. Na moc jiných věcí nezbývá čas. Doma v podstatě jen spíte, stravujete se a děláte něco do školy. Pokud si myslíte, že u špičkového lezce je tomu jinak, tak jste na omylu. Sportovní lezení je sport jako každý jiný a v tomto ohledu je trénink jeho nedílnou součástí.

Teď něco aktuálnějšího! Adam Ondra připravuje s filmařem Petrem Pavlíčkem film Change. Už podle názvu je vám možná jasné, že se film zabývá cestou „Change“, kterou Adam přelezl loni v létě. Cesta se nachází v jeskyni Flatanger a momentálně patří mezi ty nejobtížnější na světě. Kromě norského dobrodružství film pojednává také o lezeckém potenciálu Norska, místních lidech, Adamově životním stylu a dalších věcech, které se netočí jen kolem lezení Usmívající se.

Adam Ondra leze v lezečkách La Sportiva, používá vybavení od Rock Empire a nosí oblečení Montura, které stejně jako spoustu dalšího, které seženete v prodejnách HUDYsport.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: