Jak vidí vystavovatelé veletrh S1?

Jak vidí vystavovatelé veletrh S1?

Veletrh S1 pomalu končí. V průběhu třetího dne jsme se zeptali vystavovatelů na první dojmy z letošního druhého ročníku odborného veletrhu S1, který je zaměřen na odbornou veřejnost a na setkání výrobců a dodavatelů s obchodníky

Hodně lidí upoutává technický střih modelu Guide, který už je v prodeji. Při prohlídce se líbí nová „Devilka“, která bude až na podzim, na tu se těší. Obchody, které neberou tolik nejkvalitnějších top věcí, se zastavovaly nad sérií Outdoor Activ, kde přibyly levnější zateplené bundy.

Největší zájem je určitě o naše stany, konkrétně o velký stan Grand. Je poprvé postavený, takže lidi měli možnost si ho prohlédnout.

My jsme specializovaní především na boty, ale loni na podzim jsme začali dovážet nože značky Baladéo a rozšířili jsme kolekci Merino. O obojí je celkem zájem: Provedením jsme tam, kde jsou lepší firmy, ale cenově jsme na úrovni českých výrobců.

Největší zájem u nově nabízených výrobků je o věci z cenového hlediska široce prodávatelné, menší potom o špičkové výrobky. Zájem je tedy o hole Gabel, o vařiče Kovea, je zájem o nádobí Nordisk. Na druhou stranu je sice zájem o spací pytle Yeti, ale jestli na to prodejny budou schopny udělat objednávku, to je jiná otázka. To samé je s karimatkami, u nás jsou zaběhnuté značky a cesta na trh bude v tomto případě těžší. Co se týká bot značky Lowa, u těch je standardní zájem na každém veletrhu.

Největší zájem je o nové čelovky Petzl. Na ty už se každý těší, vetšinou už je mají objednané a jen čekají až čelovky přijdou na trh. Petzl po několika letech čelovky inovoval, jsou v barevných modifikacích a přitom cena zůstává stejná, u některých modelů bude dokonce nižší. Třeba základní model Tikkiny 2 stojí 440 Kč.


© Svět outdooru 2009, připravil a fotil Jiří Červinka

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: