HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Jak trénovali a trénují ti nejlepší lezci + VIDEO

Jak trénovali a trénují ti nejlepší lezci + VIDEO

Chcete se podívat, jak trénují ti nejlepší lezci? Pro drtivou většinu z nás je to jako z říše snů. Pro ně je to každodenní rutina.

Patxi Usobiaga (*1980) – Je španělský, bývalý závodní lezec, který vyhrál v letech 2006 a 2007 světový pohár v lezení. Kromě toho má na svém kontě první on-sight1 výstup cesty s obtížností 8c +. Výčet jeho úspěchů je samozřejmě mnohem delší. Po vážné automobilové nehodě musel s vrcholovým lezením skončit, protože již není schopný plného tréninkového zatížení. Byl však jedním z největších dříčů, které tento sport poznal. Sám řekl: „Můj talent je být masochista, ale ta dřina stojí za titul Mistra světa”.

Wolfgang Güllich (1960-1992) – Byl profesionálním sportovním lezcem, který ve své době posouval horní hranici stupnice obtížnosti. To znamená, že lezl cesty, o kterých ostatní jen snili. Byl jedním z prvních, kteří přinesli do sportovního lezení ucelenou koncepci tréninku. Zajímavostí je, že si zahrál ve filmu Cliffhanger, kde v lezeckých scénách zastupoval Sylvestera Stalloneho. S výše zmíněným Španělem ho spojuje kromě lezení také automobilová nehoda. Neměl však tolik štěstí jako Patxi a svým zraněním podlehl (ve videu nevystupuje, ale jsou v něm ukázány jeho postupy).

Blázni s.r.o. (byli, jsou a budou) – Tady se můžete přesvědčit o tom, že s lezením je spojena i zábava a ne jen tvrdý trénink Usmívající se.

Drytooling – Na žádost čtenářů přidávám bonus. Něco o tom, jak trénovat na drytooling (mixy)

1on-sight znamená přelezení cesty na první pohled, respektive bez předchozích nácviků s jištěním shora i zdola a bez předchozího zakládání jistících bodů a také bez pádu

patxiusobiaga.com/

lezec.cz/

climbandmore.com/

wikipedia.com/

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: