HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Jak se vyhnout lavině? Lavinový kurz v Nízkých Tatrách

Je terén bezpečný? I ten najlepší a nezkušenější jazdec si klade tuto otázku den co den. Je na místě předvídat riziko a omezit nebezpečí přímo na svahu. Jž od roku 2004 se konají lavinové kurzy Freedown k zlepšení povědomí a informovanosti lyžařů i snowvoardistů o tom, jak se chovat v zimním vysokohorském prostředí.

PeakPerformance a FREEDOWN avalanche camps spoločne připravili i letos vzdělávací, dobrodružný a zároveň jedinečný projekt lavinového kempu pod vedením těch nejpovolanejších, pracovníků HZS a horských vůdců UIAGM v čele s Ing. Jánem Peťom. Už 9. ročník těchto kempů nabízí kvalitu a předává zkušenosti lidí pracujících den co den na zlepšování lavinové prevence přímo v teréně.

Freedown byl založený v roku 2004 snowboardistkou Janou Šeďovou a freeskierem Marianem Ligdou. “Mnoho z nás podceňuje anebo nevěnuje dostatečnů pozornost praxi přímo v teréně. Technologický vývoj nezastavíme, využíváme ho ve svůj prospěch, vzdělávejme se a pomáhejme tam, kde je to potřebné”, Marian Ligda.

Letošní PeakPerformance Freedown avalanche camp se uskuteční o víkendu 31. 1. – 2. 2. 2014. Do povinné výbavy patří batoh, náhradní vrukavice, vyhovujúci SNB alebo SKI výstroj, něco na zub v průběhu dne, termoska s čajem a kompletní lavinová výbava. Doporučujeme i snežnice, teleskopické hůlky a tulení pásy.

Cena kurzu byla stanovena na 90 €.

Přihlašování na freeskier.sk, partnerem kempu je www.peakperformance.com

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: