Jak se připravit na vedro a vlhko

Jak se připravit na vedro a vlhko

Člověk obvykle snese značné rozmezí teplot, ale úspěšný návrat z horkých a případně vlhkých oblastí závisí samozřejmě i na kondici, stáří a zdravotním stavu. Závisí také na vybavení, které s sebou bereme. Pokud jsme připraveni a máme dobré informace, není důvod se vysokých teplot na toulkách po celé planetě příliš obávat.

Placené odkazy k tomuto článku:
Zde může být váš odkaz!Napište nám.

Zkušenosti čtenářů

Rosta

8. kvetna jsem si nechranena mista namazal kremem Rh faktor15 a vyrazil na celodenni svih. Vecer bylo znat, kde mi koncily cyklo kalhorty a ponozky. Kalhoty Kalas PES s ksandami. Nahore bavlnene triko. Opet byl videt rozdil na rukach a krku. Navic na mych zadech nebylo videt mene opalena mista s tvarem ksand- zada po cele plose stejne bile :-).tzn. bavlna i PES mely vyssi hodnotu RH nez krem. Nebo je jine vysvetleni? Neni umyslem snizovat hodnoty RH „obycejnych“ materilalu, aby mohli vypichnout nove?

P. Krupka

V článku píši, že UV faktor se u bavlny uvádí jako 7 a že tu dále závisí na síle a provedení materiálu, čili hodnota může být vyšší nebo asi i nižší, když je tričko skoro průsvitné. Když se namažu krémem proti opalování, tak musím přibližně po 2 hodinách aplikaci vždy znovu opakovat, takže jedno namazání před cestou na celý den rozhodně nestačí a po zbytek dne krém už nechrání! A pak ještě jak dalece věříme výrobci krému s uvedenou hodnotou ochranného faktoru 15, souhlasí?

rosta

Cely den – vzit s rezervou cca 3-4 hod.. :-). Kdyby byly nejake meze tak udaj je serioznejsi. Jen neverim udaji RH7 u bavlny(mozna nejaka velmi tenka z trznice). Opaluji se docervena, nikdy jsem se pod trickem/kosili neopalil.

Vojta

Na sluníčku jsem toho v bavlně nachodil nespočetně (několik desítek možná stovek tisíc km) A pod bavlněným tričkem jsem se nikdy nespálil ! Čím to ?

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: