Jak se leze potmě? Zkuste valašský memoriál nočního lezení!

Jak se leze potmě? Zkuste valašský memoriál nočního lezení!

Memoriál nočního lezení je ojedinělá akce evropského formátu. Každý lezec má možnost vyzkoušet si své znalosti, dovednosti a limity. Získané zkušenosti budou s úspěchem zúročeny při lezení v Tatrách, Alpách i jinde.

Je totiž jen otázkou času, kdy i ty nechtěně zatmíš v horách – je dobré být připravený. Akce je určena pro všechny horolezce, kteří si chtějí vyzkoušet a procvičit techniku lezení pouze při svitu čelovky bez věkového omezení.

Kde a kdy

30.5. – Valova skála u Vsetína
13.6. – skály v Hošťálkové
18.7. – skály v Držkové
16.8. – skály Horní Lačnovky
19.9. – Valova skála u Vsetína

Součástí memoriálů bude soutěž o počet vylezených cest. Speciálně budou odměněni lezci, kteří se zúčastní všech akcí. Průběžné výsledky budou zveřejňovány na facebooku.

Podrobné informace budou zveřejňovány aktualně před jednotlivými akcemi na webu pořadatele – HO Vsetín. Přihlašovací formulář naleznete zde.

Účastnický poplatek

80 Kč/os./akci předem
150 Kč/os./akci při placení na místě
V ceně: pivo, průvodce na skály, pro účastníky všech akcí tričko (které lze jinak objednat za 150 Kč)
Jídlo vlastní, nocování možné pod širákem nebo ve vlastním stanu.

Pravidla lezení

Leze se na obtížnost podle průvodce Moravské skály. Obtížnost cesty = počet dosažených bodů. Po uplynutí časového limitu se body sečtou. Vzhledem k bezpečnoti se i velmi lehké cesty lezou s jištěním a podle zásad bezpečnosti při lezení.

V rámci akcí budou k dispozici k zapůjčení a vyzkoušení novinky horomateriálu, sedáků, lan, jistítek, špičkových čelovek…

Povinné vybavení:
čelovka, komplet horomateriál po dvojicích (dvojice se mohou vytvořit i na místě).

Doporučené vybavení: horolezecká přilba

Nezbytné vybavení: jídlo na večeři a snídani, špekáček k ohni, věci na spaní, krygl. Nezapomeňte s sebou dostatek pitné vody, na skalách není zdroj vody.

Memoriál nočního lezení pořádá HO VsetínVodaHory.czQuillCZ.cz a akci podpořili Singing Rock, Beal, Cassin, Camp, Climbing Technology, Ocún, Skylotec, Petzl a Radegast.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: