Jak obědvají horolezci?

Jak obědvají horolezci?

Úplně obyčejný oběd s kamarády horolezci. Už tušíte, že se odehrává v hospodě nad pivkem? Tak pro tentokráte se mýlíte. Proč? Podívejte se na video v článku a zjistíte kam chodí poobědvat horolezci na Plzeňsku.

Plzeňský horolezec Jan Karhánek, známý pod přezdívkou Hany, má kromě lezení zálibu i v natáčení filmů s outdoorovou tématikou. Jedno z jeho nejzajímavějších videí se jmenuje „Jak obědvají horolezci?

To si tak několik kamarádů vyrazilo k Pňovanskému mostu, po němž už od roku 1901 jezdí přes přehradu Hracholusky vlaky do Konstaninových Lázní. Tedy přesněji řečeno, již 111 let jezdí po onom mostě, nad Hracholuskama jezdí jen od roku 1963, kdy byla řeka Mže přehrazena a údolí zatopeno.

Pňovanský most, Hracholusky, Česká republika

Ale zptáky k filmu, skupina lezců si do batohů k lanům přibalila pár lahví vína a připravené jídlo a z prostředního ocelového pole mostu slanila zhruba 10 metrů nad hladinu přehrady, aby je nerušily proplouvající parníky plné turistů, a tam si prostřeli stůl a v klidném prostředí s nádherným výhledem poobědvali.

Zdroj: stránky autora hany.info

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: