Jak na rozbalení nového lana?

Jak na rozbalení nového lana?

Chvíle, kdy si koupíte nové lano a poprvé jej vybalíte, je skvělá. Vše je voňavé, čisté, do jisté míry posvátné. Jenže pokud se po přestřihnutí stahovacích pásků pustíte do zběsilého rozmotávání, zabijete zbytečně pár desítek minut života řešením lanového hlavolamu.

Proč tomu tak je?

Při tovární výrobě se lana namotávají na buben. Po tomto navinutí má materiál jakousi „tvarovou paměť“ a lana si zachovávají svůj „špatný“ tvar i po rozbalení (aspoň po prvním). Někteří výrobci už tento problém vyřešili novou technologií, a proto nemusíte první rozbalení nějak zvlášť řešit.

Když už jsme u těch lan, víte co je to fixní lano a k čemu se užívá?

Zákazníci výrobců, kteří svoji výrobu při namotávání ještě neinovovali, musí lano rozbalovat specifickým způsobem, tedy proti pohybu namotávání na buben. Další užívání lana, takže i smotání a rozmotání, se děje už běžným způsobem. Vše je velmi přehledně ukázáno na následujícím videu.

Poté, co lano rozmotáte tímto způsobem, ho ještě celé aspoň dvakrát až třikrát projeďte rukou po celé jeho délce a trochu protřepávejte, aby se kroucení úplně vyloučilo.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: