Jak na lezení bigwallů? + VIDEO

Jak na lezení bigwallů? + VIDEO

Lezení bigwallů je snad nejkomplexnější prověrkou metodických vědomostí a schopností lezce. Skládá se z celé řady dílčích „úkonů“, ve kterých je třeba se dobře orientovat. Poradit by vám mohl horolezec Ondra Beneš.

Následující metodické video je skvělým průvodcem pro každého, kdo by si chtěl někdy vylézt big wall, ale také pro ty, kteří by si chtěli jen zopakovat své znalosti z oblasti zřízení štandu, jumarování či osvojení běžných pojmů jako je prvolezec, druholezec, volné lezení, technické lezení atd.

Dvacet minut nabitých vědomostmi pochází z dílny Ondry Beneše, který video vytvořil pro akademické účely (příloha bakalářské práce). Do světa internetu bylo vypuštěno v říjnu loňského roku a kroutím hlavou nad tím, že má sotva dvě stovky zhlédnutí, protože jde o velmi pěkně sestříhané video s výborným komentářem a praktickými ukázkami.

Rock Empire 20 letOndra Beneš leze ve vybavení české firmy Rock Empire, která v této sezóně slaví výročí 20 let od založení. Její produkty se prodávají na všech kontinentech ve více než 40 zemích světa. Ve sportovní sféře se řadí mezi specialisty v oboru horolezeckých úvazků, které jsou s největší pečlivostí vyráběny v České republice. Celou nabídku najdete na www.rockempire.cz.

S Ondrou Benešen připravujeme rozsáhlejší rozhovor, těšte se brzy na Pohora.cz.

Úvod je věnován vysvětlení základních pojmů. Dále je řeč o výbavě, jištění na štandu a jeho zřizování, jumarování, a na konci je několik krásných fotek z prvovýstupů Ondry Beneše a jeho lezeckých parťáků.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: