Jak mazat lépe a radostněji

Jak mazat lépe a radostněji

Pohled odborníků na mazání nemusí být jen nesrozumitelnou alchymií, tvrdí náš spolupracovník Jan Hlaváček. Podle odborníků Swix připravil článek, který volně navazuje na jeho seriál článků na Světě outdooru o běžkách a mazání.

Příprava stoupacích vosků

Korkování

Nanášení vosků

Zkušenosti čtenářů

Radek

Sněhu spousty, běžky už se třesou na skříni. Namažu a jedu.

Jirka

Pokud ještě nemáte v mazání jasno, doporučuji navštívit přednášku o mázání běžek pořádanou firmou Vodák sport pod názvem – „Kdo maže – ten jede“. I autor tohoto článku se jí účastnil, lehce inspiroval a použil fotografii z této přednášky. Více info na http://www.vodak-sport.cz

Jirka

Ještě bych si dal malinko pozor na nákup vosků z regálů mezi kečupy… i vosky jsou různé a je dobré, když si koupíte ten správný a někdo Vám řekne jak ho používat. Proto bych svěřil nákup veškerého vybavevení na běžky raději specializované běžkařské prodejně…. Obvykle jsou tam vosky dokonce levnější než v supermarketu.

Joe

Autor překládal text Swixu z angličtiny, překlad měl hotov dřív než šel nadělat nějaké fotky na přednášku, takže zas tak inspirativní to nebylo:-P
Ale přednáší pan Momo, někdejší závodník, dnes trenér a bafuňář. Nedílnou součástí je praktická ukázka, diskuse, otázky a odpovědi. Pokud si nejste jisti tím co děláte, nebo Vám kamarádi ujíždějí, mohu doporučit.

JFK

Ahoj, rád bych věděl, jak nakládáte s „špinavým“ korkem berete-li si ho sebou, tak aby vám nic nezašpinil. Díky

DOSA

Do igelitového pytlíku,ty Jaryne! :-))

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: